Український державний центр радіочастот готовий до видачі компаніям мобільного зв'язку перших дозвільних документів на експлуатацію базових станцій зв'язку четвертого покоління. Про це йдеться на сайті центру.

Виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько зазначив, що днями Генеральний штаб ЗС України погодив операторам документи на використання радіочастотного ресурсу. Це дозволило фахівцям держпідприємства завершити роботи щодо здійснення частотних присвоєнь та видачі дозволів для РЕЗ нового стандарту зв'язку.

"Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним. Тому це приємна новина для користувачів послуг, які одними з перших отримають переваги сучасної технології - надійний і швидкісний інтернет", - зазначив Вадим Гулько.

Виконавчий директор також зазначив, що після отримання операторами відповідних ліцензій, стане реальністю впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Показати ще

"4G – перспектива не одного дня. Технологія буде впроваджуватися, як і 3G – поступово", - додав він.

Варто відзначити, що Vodafone може запустити 4G вже на цьому тижні. Так, Vodafone Ukraine обіцяє запустити 4G найближчим часом. Про це повідомила СЕО компанії Ольга Устнинова. За її словами, якщо компанія отримає рахунки від Українського державного центру радіочастот до кінця дня, 29 березня і оплатить їх, то зможе запустити 4G вже в п'ятницю, 30 березня. Якщо рахунки прийдуть в п'ятницю, то, відповідно, 4G запрацює в Україні з понеділка, 2 квітня.

Нагадаємо, мобільні оператори купили частоти 4G в діапазоні 1800 МГц. Загальний обсяг отриманих в ході аукціону на 4G коштів в діапазоні 1800 МГц - 5,434 мільярда гривень. В ході торгів за частоти в діапазоні 1800 МГц компанії переплатили 1,45 млрд більше за стартову ціну. При частоті в діапазоні 2400 МГц сумарно держава отримає за ліцензії більше 2,45 млрд гривень. В сумі держава отримала – 7,89 мільярда за 4G.

Коли запрацює 4G в Україні: мобільні оператори порадували приємними новинами

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, які українські міста опиняться серед перших, хто отримає 4G.