Зовсім скоро українські мобільні оператори можуть почати нарешті використовувати високошвидкісний інтернет, який за швидкістю можна зіставити з виділеною лінією.

Як повідомляє "КП в Україні", журналісти відповіли на питання, які українці задають найчастіше.



1. У чому відмінність від третього покоління?

Новий стандарт зв'язку 4G дозволяє збільшити швидкість передачі даних до 1 Гбіт/сек для нерухомих пристроїв і 100 Міт/сек для рухомих пристроїв. Хоча на практиці збільшення швидкості поки що обіцяють в 3-4 рази.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

2. Що це означає на практиці?

У стандарті 4G на буферизацію ролика йде не більше 3-5 секунд, а зупинки програвання практично виключені. По суті, зв'язок четвертого покоління повинен бути за якістю не гірший за той, що забезпечує ваш домашній Wi-Fi роутер.

Але потрібно пам'ятати про те, що побудова мереж 4G - справа нешвидка, тому якийсь час вона буде доступна тільки в великих містах.



3. У чому різниця між діапазонами 2600 і 1800?

Через те, що в містах базові станції розташовані досить близько одне від одного, серйозних проблем не виникає, однак в передмісті ця відстань дещо більша: там доведеться будувати зв'язок четвертого покоління в іншому діапазоні - 1800 Мгц. У ньому користувач може віддалятися від базової станції на 4,2 км, що дозволяє користуватися нинішньою мережею вишок, на які встановлюють додаткове обладнання.



4. Коли чекати і скільки буде коштувати?

Українські мобільні оператори стверджують, що будували мережі 3G вже з прицілом на наступне покоління зв'язку. У компанії "Київстар" пообіцяли почати тестові 4G-підключення після 15 березня. Першими зв'язок отримають мешканці найбільших міст, так як Київ, Одеса, Дніпро, Харків і Львів.

У компанії Vodafone кажуть, що почнуть представляти зв'язок 4G вже в кінці березня-квітня. При цьому в діапазоні 4G обіцяють покрити всі обласні центри за рік, а населені пункти до 10 000 населення - за чотири роки.

У компанії Lifecell теж пообіцяли почати тестування мережі навесні, але конкретні дати так і не прозвучали.

Швидше за все спочатку, поки надання послуги 4G тестуватиметься, воно буде безкоштовним. Це хороша можливість для операторів продемонструвати клієнтам всі переваги нового стандарту передачі даних.

У Росії 1 Гб трафіку на швидкості 4G варто в перекладі на наші гроші близько 50 гривень. А в країнах ЄС можна знайти тарифи, де 1 ГБ коштує близько 2-2,5 євро або від 75 гривень.



5. Як перевірити свій телефон і сім-карту?

Щоб 4G був доступний, у абонента повинна бути сімка нового покоління і смартфон, здатний підтримувати новий зв'язок. Спеціально для перевірки оператори вже створили окремі сервіси. Так, абоненти Київстар можуть відправить з мобільного запит: *245*4# - аби дізнатися чи підтримує ваша SIM-карта 4G або *245*5# - щоб дізнатися чи підтримує ваш телефон новий стандарт зв'язку.

У Vodafone ще немає такого сервісу і там рекомендують абонентам, які в останній рік не міняли сім-карту звертатися до центрів обслуговування. Швидше за все їхня картка може не підтримувати нове покоління зв'язку.

А в lifecell можна дізнатися інформацію про сім-карту через сайт в онлайн-чаті, вказавши там свій номер телефону. При цьому, у цього оператора заміна сімки коштує 30 грн, в той час як Vodafone і Київстар обіцяють їх міняти безкоштовно.

Що стосується смартфонів, то про їхню сумісність з мережами 4G можна дізнатися з їхніх характеристик. В інструкції до телефону або на сайті виробника, як правило, зазначено, які стандарти прийому-передачі даних передбачені. Якщо зазначено, що передбачений модуль LTE, значить, телефон може функціонувати в мережі останнього покоління.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що пасажирам метро приготували приємний сюрприз.