Спільнота "кашкетників", що проживає в селі Стінка Бучацького району на Тернопільщині, відрізняється від місцевих деякою відстороненістю, відданістю вірі та великою кількістю дітей у родинах.

Таку назву старовіри отримали через те, що чоловіки тут змалечку носять картузи, передає "24 канал".

Крім того віряни ніколи не одягають вбрання з коротким рукавом, а жінки завжди ходять у довгих спідницях та хустках.

"Кашкетники" практично не користуються такими благами цивілізації як газ та електрика. Хоча недавно вони все ж взяли до рук мобільні телефони. Ці люди суворо дотримуються написанного в Біблії, не ходять на вибори, не служать в армії та воліють не отримувати нагороди від держави і взагалі триматися від неї подалі. Правда, зазначають місцеві жителі, є серед консервативних християн-протестантів і ті, хто не дуже дотримується подібних вимог.

Перші адепти цієї віри з’явилися в області вже після Другої світової війни. Першим у сусіднє село Космирин приїхав Іван Деркач, який став для "кашкетників" своєрідним пророком. Він навіть у радянські час збирав людей у хаті, аби читати їм Біблію.

Популярні новини зараз

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Обранець "Холостячки" Еллерт оригінально привітав Мішину зі святом: "У всіх моїх Ксю…"

Крутоголов з Дизель шоу показав різницю між Instagram і реальністю: "Навіщо це їм"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Зараз село Стінка може похвалитися великою кількістю малечі. Це – заслуга старовірів, бо у кожній їх сім’ї – не одна й не дві дитини. На понад сотню новонароджених тут припадає 30-40 смертей щороку.

У селі велика школа, класи там переповненні. Нещодавно почали будувати і новий садочок, аби вмістити усіх дітей, які народилися за останні роки.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", благородний вчинок івано-франківської школярки зворушив українців.