З початку 2018-го року в Україні збільшилася реальна заробітна плата (приблизно на 12,3% у порівнянні із минулим періодом) – принаймні, таку статистику озвучують фахівці.

Згідно підрахунків, прибутки штатних працівників зросли приблизно на 28,4% - до 7711 гривень, тоді як наприкінці грудня 2017-го цей показник був меншим на 12,1%.

Найкращі результати спостерігалися в Дніпропетровській області - на 32,7%, Вінницькій - на 32,4%, Київській - на 32,2%, Житомирській - на 31,9%, Закарпатській - на 31%. Лідером став Київ – у січні 2018-го середня зарплата склала 11668 гривень, солідні показники і в Тернопільській області - 5865 гривень.

Популярні новини зараз

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

Донька київської судді, яка віддала Крим Росії і назвала українців "бидлом", вибачилася

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

Але чи не зарано говорити про успіх, коли такому зросту мало не щодня наступають на п'яти шалені темпи інфляції? Минулого року в НБУ запевнили: намагалися якось сповільнити подорожчання товарів та послуг, але ринок живе за своїми правилами. Несподіванкою для головної фінустанови України чомусь стало і підвищення собівартості:

"Водночас вплив подвоєння мінімальної заробітної плати було незначним на інфляцію з боку споживчого попиту. Однак, загалом, високі темпи росту заробітної плати (за останнім даними, у серпні ріст середньої номінальної зарплати в річному вимірі становив 37%, реальної - 17%) сприяли прискоренню приватного споживання", - відзначали в НБУ.

Тиск на інфляцію здійснювала і пенсійна реформа, точніше її фактична відсутність. Кваліфікованих кадрів все менше, особливо тих, котрі справно платять податки до державного бюджету.

Слід відзначити, що різниця між реальною і номінальною заробітною платою теж дуже суттєва.

Наприклад, номінальна включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

В свою чергу реальна - характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів. Індекс можна розрахувати, поділивши нараховані прибутки (без податків) та індекс споживчих цін. Тоді отримаємо більш менш реалістичну картину.

Дивіться: $ 1 тис. За 16 годин, або на яку зарплату їдуть українці до Європи

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти порівняли рівень життя пенсіонерів в Україні та за кордоном.