Відвідувачі барів і ресторанів, що потрапили в пастку шахраїв, які використовують підроблені термінали для оплати, насамперед повинні звертатися в свій банк і кіберполіції.

Про це в ефірі українського каналу заявив експерт з кібербезпеки Влад Стиран. Він каже про ту ситуацію, коли шахраї за допомогою офіціантів або когось із адміністрації підміняють термінал оплати на спеціальний пристрій: він копіює вашу банківську карту і зчитує пін-код."Потрібно звернутися в банк і відмовитися від цих платежів. Швидше за все, якщо банк цивілізований, то він вам все це спише, тобто боргів у вас не буде", - пояснив прати.

Крім того, із заявою варто звернутися до поліції.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

"Також я просив би звертатися до кіберполіції, вона у нас тепер є і до неї потрібно звертатися, оскільки у них статистика якась не дуже реалістична, щось дуже мало звернень. Вони повинні отримувати всі ці дані, повинні реагувати і робити певні висновки", - вважає експерт.

При цьому Стиран не радить звертатися до закладу, де можливо орудує злочинець.

"Приходити в заклад і влаштовувати там якісь розборки не дуже дієво. По-перше, ви можете сполохати шахраїв, і вони звідти втечуть. Можливо, вже ведуться оперативні дії щодо таких випадків, і ви не перший, хто звернувся до кіберполіції. Тому варіант зі зверненням до закладу я б відкинув", - підкреслив експерт.

Дивіться інтерв'ю Влада Стирана


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українцям розповіли, як не попастися на вудку шахраїв.