Громадська рада при Державному агентстві лісових ресурсів виступила проти передачі майнових комплексів українських лісгосппідприємств у концесію.

Про це повідомляють "Українські новини".

Відповідне звернення до президента Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради Андрія Парубія та голів обласних рад озвучив головуючий на засіданні громадської ради Анатолій Карпук.

У зверненні зазначають, що спрямована на заготівлю спілої деревини концесія фактично ліквідує продуктивне вирощування лісу. Як і у Росії, вона призведе до відновлення вирубок другорядними породами, а вкладати кошти з віддачею у 50-60 років ніхто не захоче.

"Практично жодна із країн ЄС не використовує концесію в лісовому господарстві й вважає її неефективною для лісу. Канада, що передала в концесію 77% спілих лісів, сьогодні не може впоратися з лісовими пожежами", - йдеться в документі.

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Два переможці Євробачення знову зустрілися на одній сцені і заспівали українською: Вакарчук у захваті

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

У громадський раді повідомили, що саме найпродуктивніші ліси віддадуть у концесію, адже частка спілих лісів у балансі лісового господарства України становить 8-10%, а строк вирощування лісу до рубання становить 80-100 років.

У заяві йдеться, що закон "Про концесію" не передбачає передачі лісів або держмайна лісгосппідприємств. Крім того, це порушить конституційні права людей, адже вони будуть обмежені у доступі до лісових ресурсів. Також без діла може залишитись малий та середній бізнес.

Громадська рада вважає, що Міністерству економічного розвитку й торгівлі варто було б зосередитися саме на спрощенні ведення бізнесу.

"Потребує затвердження стратегія розвитку лісового господарства, нормативні акти про порядок реалізації деревини, про державну лісову охорону, які вже напрацьовано, а не вносити резонансні рішення, у яких не буде підтримки в суспільстві", - текст звернення до представників влади.

У Громадській раді перебувають представники Товариства лісівників України, Європейської Бізнес-асоціації, низки громадських організацій і об'єднань, у тому числі екологи, серед яких і Всеукраїнська екологічна ліга, а також підприємці, деревообробники, правозахисники й інші.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив передання 359 об'єктів держвласності в концесію. До них відносяться аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги, міжнародні аеропорти "Бориспіль" і "Львів".

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Держлісагентстві повідомили про успіхи своєї роботи за перше півріччя 2017 року.