Верховна Рада внесла зміни до закону про аліменти. Тепер неплатників чекає більш жорстке покарання за несплату коштів на дитину.

Так, за прийняття проекту в другому читанні проголосували 230 парламентарів.

законопроект №8296 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" передбачає посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти.

Утримання хворих дітей

Переш за все зміни торкнуться виховання та утримання дітей, які важко хворі або мають інвалідність.

Популярні новини зараз

Петру Порошенку обрали запобіжний захід, центр Києва оточили сотні правоохоронців: ексклюзивний репортаж з місця подій

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

З метою захисту хворих дітей проектом пропонується зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин Щодо осіб, які ухиляються від відбування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт, проектом пропонується встановити адміністративну відповідальність і передбачити покарання у вигляді адмінарешту строком до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років. Положеннями законопроекту передбачено і покладання на засуджених до обмеження або позбавлення волі обов'язки працювати з метою забезпечення належного виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини.

Що пропонує держава

Неплатнику аліментів не можна буде виїхати за кордон, а сума боргу зменшується з шестимісячної до трьохмісячної.

Штрафи

Також законом передбачається стягнення штрафу за заборгованість по сплаті аліментів. Вводиться нарахування штрафів при наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів на рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30% від суми несплачених аліментів), за три роки (50% від суми несплачених аліментів).

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", після того, як в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів, боржників можуть звільнити з державної служби, забрати улюблений автомобіль або навіть відправляти на 2 роки за ґрати.