Експерти заявляють, що українці грунтовно поповнюють населення інших країн, однак у самій Україні цей показник стрімко падає. Про це повідомляють ЗМІ.

Так, за інформацією польських ЗМІ, тільки в минулому році в цій країні народилися 2,705 тис. дітей з іноземним громадянством, 1,59 тис. із них — це діти українців.

Якщо порівнювати показники за роками, то ця цифра в 40 разів більше, ніж 10 років тому. Крім того, вона на 65% вище позаторішньої.

У Польщі впевнені, що зростання є результатом збільшення кількості іноземців із дозволом на тимчасове (до 3 років) або постійне проживання. В минулому році такі дозволи отримали 317,4 тис. осіб із різних країн, у позаминулому — 243,2 тис. Серед них найбільше громадян України, яким у минулому році видали 141,1 тис. таких документів (на 55% більше, ніж за позаминулий рік).

При цьому дані не охоплюють тих, хто перебуває в Польщі на основі заяви роботодавця про намір працевлаштувати їх на період до 6 місяців. Відомо, що в 2017 році таких дозволів видали 1,7 млн.

Напередодні Державна служба статистики повідомила, що протягом січня-квітня 2018 року чисельність населення України скоротилася на 85,7 тис. осіб і на 1 травня склала 42 300,7 тис. осіб.

Кількість померлих перевищує кількість народжених майже в два рази: на 100 померлих припадає 54 народжених.

Зазначимо, згідно з дослідженням ООН, Україна входить до топу серед Східної Європи зі швидкою популяцією, що скорочується. Так, Україна є однією з десяти країн Східної Європи, в яких населення скорочується особливо швидко. Також серед членів чорного списку виявилися Молдова, Румунія, Болгарія, Латвія, Литва, Хорватія, Сербія, Польща та Угорщина.

Слід уточнити, що згідно з дослідженнями вчених, у цих країнах кількість населення скоротитися на 15% і більше.

Нагадаємо, у світі 800 млн людей живуть за рахунок грошових переказів, одержуваних від родичів, які працюють в інших країнах.

За даними ООН, усього в світі близько 250 млн міжнародних мігрантів, із них 200 млн - трудових.

Дивіться сюжет про заробітки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", фокус українця поставив Польщу на вуха.