В Україні спостерігаються значні кліматичні зміни. Країна "посунулася" на 400 кілометрів південніше, а це створює певні проблеми для сільського господарства.

Про це повідомляється в сюжеті "ТСН". В Україні клімат створює інші умови для вирощування культур. Вже на сьогоднішній день традиційні для наших регіонів овочі не витримують виснажливого ​​спекотного літа.

Але в той же час, на українських чорноземах збирають відмінний урожай теплолюбного озимого ячменю. Раніше ця культура взагалі не визрівала в нашій місцевості. У деяких областях України земля за літо сильно висохла, навіть з огляду на те, що її спеціально обробляли для утримання вологи.

Фермер Віктор з-під Переяслава-Хмельницького розповів, що вже переглядає посівний матеріал. Він готується вирощувати на землі те, що сіють у себе араби й азіати.

Популярні новини зараз

Син Софії Ротару розповів про важку втрату, чорний день скорботи для сім'ї: "Спасибі тобі за все"

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Олександр Пономарьов різко змінив стиль: "У магазині дивилися на мене як на прибульця"

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Показати ще

"У нашу сторону більше тягнеться сорго", - розповів фермер.

Цю культуру вже давно вирощують на експериментальному полі Інституту зрошуваного землеробства. На Херсонщині також можна побачити нут, сочевицю й інші культури. Так вчені досліджують альтернативні культури, які незабаром з'являться на наших полях.

Український клімат наближає землю до стану напівпустелі. Зрошувати необхідно близько 90% території, придатної для ведення сільського господарства. Але фермерам не допоміг навіть штучний полив цього літа. Помідори не витримують високих температур, але землероби вже двічі збирають урожай картоплі - в червні та жовтні.

Експериментальні поля на Херсонщині фахівці порівнюють із кліматом Азербайджану, а в широтах Полісся формується степ. На Київщині клімат уже нагадує умови Одеської області, які були там 100 років тому. Одесити здолали половину кліматичного шляху до Туреччини.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, глобальне потеплення вже відображається на Україні. Клімат змінюється прискореними темпами.