Поки всі активно обговорюють інсценування вбивства російського блогера, сам Аркадій Бабченко досі не може відійти від пережитого. Справді, не кожен день ти стаєш частиною спецоперації силовиків. Свої відчуття він детально описав у соцмережі.

Бабченко – жива мішень

Блогер не приховує: план СБУ викликав чимало суперечок у суспільстві, та й після такого "гучного воскресіння" навряд чи люди швидко заспокояться.

"Господи, як же це здорово - же не бути мішенню. Коли ти точно знаєш - все, в цей раз все. Закінчилося. Не пристрелять. Зараз пару днів у них буде шок, потім кілька тижнів вони будуть обтікати, потім кілька тижнів їх будуть дерти в усі щілини за провалену операцію, дасть бог, когось і звільнять, тоді взагалі є багато часу, а якщо навіть і не звільнять, то все одно кілька місяців знадобиться на вибудовування нових схем, пошук нового виконавця, пошук зброї, завезення грошей та інші технічні деталі. А, значить, кілька місяців у тебе точно є до того моменту, поки не почнеться заново параноя - почалося на тебе полювання знову, чи ні. По-моєму, це будуть кращі кілька місяців за останні роки мого життя", - написав у своєму Facebook журналіст.

Бабченко у світових ЗМІ

Сьогодні усі британські видання розповідають про інсценування вбивства Аркадія Бабченка, даючи при цьому різні оцінки того, що сталося. Приміром, оглядач Guardian Шон Уокер назвав це чудовим трюком, гідним якогось вуличного фокусника.

 "Якщо говорити про драматичні сюжетах, то цей був просто першокласним: зітхання подиву всіх присутніх на прес-конференції про розслідування вбивства, а зіркою уявлення виявляється сама жертва - посміхаються і анітрохи не мертва. Сміливий і суперечливий журналіст-бунтар Аркадій Бабченко ні застрелений вбивцею , як стверджували українську владу, а жахливі фото змусили всіх повірити в його смерть ", - прокоментував він.

Декому ця історія нагадує похмурі новели київського письменника Андрія Куркова, який часто писав про вбивства по найму. Одна з них оповідає про чоловіка, що страждає від депресії,замовляє власне вбивство. Бабченко насправді був змушений залишити Росію через побоювання, і, можливо, на його життя і правда готувався замах.

Дивіться: Журналіст Аркадій Бабченко живий / брифінг СБУ

Як повідомляв портал "Знай.ua", Організація з безпеки і співпраці в Європі висловила жаль з приводу поширеної інформації про смерть журналіста Аркадія Бабченко, який насправді виявився живим.