Національний банк України для інкасаторів змінив правила поводження зі зброєю, збільшивши їм бойову міць. Про це повідомляє Politeka. Нацбанк опублікував постанову №52, якою змінив інструкцію, яка регламентує купівлю, зберігання і використання вогнепальної зброї власними спецслужбами.

Так, фінансовий регулятор скасував вимогу, яка діяла раніше, зберігати зброю і боєприпаси виключно в установах НБУ. Зберігати пістолети і автомати тепер можна буде де завгодно, але обов'язково в "збройових кімнатах". А ось заборона на нецільове використання зброї зберегли.

Аналогічне послаблення зробили і для комплектів ключів від тих самих "збройових кімнат". Раніше їх суворо заборонялося виносити з приміщення, де розташована вогнепальна комора. Тепер чергові інкасатори та начальник варти зможуть гуляти з ними без обмежень.

Також Національний банк України дозволив уповноваженим особам перевозити зброю у спеціальних поїздах. Раніше це можна було робити лише в автотранспорті.

Популярні новини зараз
Головне за 3 жовтня: Влад Яма страждає у США, перемогу України відклали, захисні маски повертаються, а Каменських розбита Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником
Показати ще

Ще регулятор переглянув норми видачі боєприпасів для різних видів зброї. Всього інкасатори і охоронці НБУ мають чотири види пістолетів (ПМ, Sig-Sauer 226, Glock 17, Glock 19, а також неназваним автоматом. Саме на автомат НБУ збільшив норму патронів — з 60 до 120 штук. Всі зміни будуть діяти вже з 15 травня цього року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українських кибервоинов щедро винагородять. Працівникам Збройних Сил, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, Держспецзв'язку, які забезпечують кібербезпеку і киберзахист, виплатять надбавку за особливий характер роботи в розмірі до 50% посадового окладу.

Відповідні зміни передбачені постановами Кабміну від 21 лютого 2018 року № 336, № 337, які вступили в силу 11 травня, пише Обозреватель. При цьому, виплата такої надбавки не поширюється на державних службовців.

Також військовослужбовцям зазначених державних органів, які забезпечують кібербезпеку і киберзахист, будуть щомісяця виплачувати винагороду в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.