Працівникам Збройних Сил, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, Держспецзв'язку, які забезпечують кібербезпеку і киберзахист, виплатять надбавку за особливий характер роботи в розмірі до 50% посадового окладу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідні зміни передбачені постановами Кабміну від 21 лютого 2018 року № 336, № 337, які вступили в силу 11 травня, пише Обозреватель. При цьому, виплата такої надбавки не поширюється на державних службовців.
Також військовослужбовцям зазначених державних органів, які забезпечують кібербезпеку і киберзахист, будуть щомісяця виплачувати винагороду в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
Граничні розміри, порядок та умови виплати такої винагороди і надбавки визначить Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Держспецзв'язку.
Варто відзначити, що 9 травня в країні набув чинності закон про основні засади забезпечення кібербезпеки України. Він визначає правові та організаційні засади забезпечення захисту національних інтересів України в кіберпросторі, основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, повноваження державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб і громадян у цій сфері, основні принципи координації їх діяльності щодо забезпечення кібербезпеки.
Важливо згадати, що цей закон не поширюється на соціальні мережі, приватні електронні інформаційні ресурси в інтернеті (включаючи блог-платформи, відеохостинги, інші веб-ресурси), якщо такі інформаційні ресурси не містять інформації, необхідність захисту якої встановлена законом, відносини і послуги, пов'язані з функціонуванням таких мереж і ресурсів.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Путін відповість перед ФБР за "ввічливих" хакерів. Офіційні представники Великобританії і США заявляють, що уряд Російської Федерації вчинив велику кібератаку на державні і приватні компанії. Про це стало відомо зі спільної заяви ФБР, Міністерства внутрішньої безпеки США і Національного центру кібербезпеки Великобританії.