Після масштабної кібератаки та наслідків вірусу Petya.A в українців з'явилася нова проблема – все більше користувачів скаржаться на те, що їх електронну пошту намагалися зламати.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Фахівці з програмування радять користуватися кількома простими правилами, які допоможуть захистити особисті дані та акаунти від зловмисників. Одним із перших зайнявся подібними дослідженнями 72-річний американець Білл Бурр.

Він запропонував систему надійних паролів, яка потім добре прижилася у різних країнах світу. Написаний ним циркуляр став у нагоді державним структурам США та приватним компаніям.

Але потім він визнав: скористався дещо застарілими даними,ще з 90-х років, тому не все виходило, як очікувалося. Першим, що він зробив після усвідомлення помилки – почав радити людям швидко змінювати надто прості паролі. Наприклад, "пароль 123" на "П@роль123!".

Популярні новини зараз
Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі Соціальна допомога від держави у 2023: хто з українців може отримувати та в яких розмірах Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор
Показати ще

Потім виявилося, що символи не перешкода для хакерів, тому що їх програми просто не розрізняють всього, а діють "на ураження". Абсолютно байдуже, який порядок чисел чи літер ви використаєте.

Змінювати паролі кожні три місяці – це ще один популярний міф, який запустив Білл Бурр. У це вірили офісні працівники та менеджери компаній, але статистика довела протилежне. З часом зловмисники освоїли всі комбінації.

За словами німецького комп'ютерного експерта Штефена Хашлера, надійні паролі повинні містити від 10 до 20 знаків, а фрази краще обирати не звичайні. Такі, що нікому і в голову не прийдуть. Наприклад, цитату із дитячої казки, улюблений вислів актора чи нагадування з телефону.

Як повідомляв портал "Знай.ua", фахівці повідомили про нову небезпеку у Facebook.