У четвер, 24 травня, в Україні відкриють залізничний Бескидський тунель, який по праву називають одним з найбільших інфраструктурних проектів за останні десятиліття. Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Європи.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook президент України Петро Порошенко.

"Цей проект – частина міжнародного транспортного коридору, який йде по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України і далі на Схід", - зазначив він.

Порошенко каже, що саме тут проходить до 40% українських транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Популярні новини зараз

Львів'янка показала життя в Польщі у злотих: скільки витрачають на їжу та оренду житла

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

Бескидський тунель знаходиться на Бескидському перевалі в Карпатах. Його відносять до п'ятого Панєвропейского транспортного коридору (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна).

Довжина тунелю - 1700 метрів. За своїми масштабами він є другим в Україні після Лутугинського, в Луганській області. Його максимальна глибина – 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.

Пропускна можливість транспортного об'єкта збільшиться з 47 до 100 пар поїздів на добу. При цьому швидкість руху поїздів збільшиться з 15-40 до 60-70 км/год.

Вартість будівництва тунелю оцінюють в районі 2,9 млрд гривень. Відомо, що реалізований цей проект на кредитні кошти, надані Україні Європейським банком реконструкції і розвитку і Європейським інвестиційним банком.

Новий залізничний Бескидський тунель знаходиться в 22 м від старого, який створили ще в 1886 році при імператорі Австрійської імперії Франці Йосипі I. Тоді транспортний об'єкт розроблявся як перехід із східних регіонів Австро-Угорщини в Центральну Європу і повинен був пов'язувати Закарпатті з українськими землями, що перебували під владою імперії.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", будівельники остаточно завершили роботу над Бескидським тунелем у Карпатах.

За даними асоціації Інтербудмонтаж, він знаходиться на відстані 30 метрів від технічно застарілої конструкції, досягає в довжину 1764,5 метра (разом з двома залізничними шляхами).