В останні місяці посуха в окупованому Росією Криму все більше турбує екологів і агрономів. Так, кримський вчений Маргарита Литвиненко переконана, що Північний Крим просто приречений стати пустелею, якщо туди не буде надходити вода з українського Дніпра.

Як стверджує фахівець, формальне вирішення питання — кадрові перестановки і субсидування Криму з федерального бюджету — впоратися з посухою на півострові не допоможе.

"Компенсувати збитки — це не вихід з надзвичайної ситуації. Умови важкі, води дійсно не вистачає. Можна звільняти керівників МНС, слідом за ними напевно підуть керівники сільського господарства. Але це, на жаль, ситуацію не виправить, бо все йде до подальшого опустелювання Криму. Вода від звільнень і від грошей з Москви не візьметься", — попереджає еколог.

За словами вченого, на даний момент навіть фахівці, які в 2014-2015 роках говорили про те, яким стане раєм кримський півострів без дніпровської води, вже офіційно підтвердили, що без змін попереду тільки одні безвихідь, пустеля і крах.

При цьому розглядається ідея використовувати для зрошення очищені стічні води. Однак для цього потрібні значні капіталовкладення, яких у кримчан зовсім немає. У свою чергу російській "владі" не вдалося побудувати такі споруди навіть у Балаклаві під Севастополем, хоча для цього виділяли кошти з Федеральної цільової програми. Що говорити про решту частини півострова.

Популярні новини зараз
Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця Киян готують до колапсу: опалення та води може не бути до самої весни Притягують проблеми, злидні та сварки в сім’ї: які 7 рослин варто негайно викинути за двері Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася
Показати ще

На старих барометрах на шкалі зустрічається значення: "Велика Посуха". По всій імовірності, аннексирований півострів наближається до цієї позначки.

Крім того, русло найбільшої в Криму річки Біюк-Карсау вище Білогірського водосховища вже повністю висохла. Про це повідомила блогер Зарема Сеітаблаєва. Від посухи окупований півострів не рятують навіть проливні дощі.

Зарема побувала на Білогірському водосховищі. Те, що вона побачила, виявилося "страшніше неприємних очікувань".

Нагадаємо, що кримський курорт Коктебель може залишитися без туристів довгі роки.

Як повідомляв портал Знай.uа, окупанти впевнено і неминуче руйнують популярний курорт у Криму.

Також портал Знай.uа писав, що Кримський міст, який з'єднує окупований півострів із Російською Федерацією, не притягує до себе туристів.