За останні кілька років кількість пожеж в Україні, стає дедалі більша. Однак, не дивлячись на статистику, не завжди пожежні встигають швидко дістатися до місця і вступити в битву з вогнем.

За підрахунками фахівців, час прибуття пожежного розрахунку, в деяких сільських населених пунктах може досягати 30-40 хвилин. Це не вкладається ні в які нормативи, але ситуація саме така, передає 24 канал.

У той же час, ситуація, яка склалася в сфері пожежної безпеки, актуальна для багатьох регіонів країни як ніколи. Винятком не виступає і Херсонська область, яка двічі постраждала за останні роки від серйозних пожеж. Жителі області вимагають, щоб національна система пожежної безпеки була більш ефективною і надійною.

У свою чергу, крім різних організаційних, технічних та інших заходів, український уряд намагається вдосконалювати і законодавчу базу. При цьому у нього поки що погано виходить.

Популярні новини зараз

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Микола Тищенко в День Соборності знову все переплутав і віддав Схід: "Єдині, від Києва до Закарпаття"

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Показати ще

Суть законопроекту

Йдеться про законопроект, внесений 2 травня 2018 Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради (№8333). Даний законопроект передбачає внесення змін до низки законодавчих актів з питань покладання на органи місцевого самоврядування відповідальності за організацію та забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій.

Відповідно до цієї ініціативи, в кожному населеному пункті (особливо, сільському) буде створена добровільна або комунальна пожежна команда. Саме вона буде нести відповідальність за своєчасне та оперативне прибуття на місце пожежі і початок його гасіння.

При цьому пропонується внести зміни в частині першій статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виклавши її підпункт 5 пункту "а" в такій редакції: "підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби, пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та/або добровільної пожежної охорони, яка буде утримуватися за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, рішення питань про чисельність працівників цієї служби (пожежно-рятувального підрозділу), витрати на їх утримання, а також розробку і здійснення заходів щодо матеріально-технічного забезпечення їх діяльності, створення для них необхідних житлово-побутових умов".

Це означає, що зміст пожежної охорони перекладається на плечі місцевих бюджетів. А яке це буде фінансування, ніхто і не знає. Не випадково в законопроекті обтічно сказано про "інші джерела, не заборонені законодавством".

"Пожежі будемо гасити відрами, якщо такі знайдуться. Депутатам слід більш уважно поставитися до запропонованого законопроекту, як при його розгляді в комітетах Ради, так і на пленарному засіданні", - підсумовує видання.

Як повідомляв портал "Знай.ua", невідомі спалили ще один табір ромів.