Це необхідно: ОБСЄ зробила важливу заяву по Донбасу

поділитись
Глава Місії нагадав про жахливі роковини трагедії

На фоні абсолютної непередбачуваності з безпекою, яка до сих пір спостерігається на окупованих територіях Донбасу, першою і головною задачею є захист цивільного населення, що проживає в кроці від зони військової агресії.

Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан на засіданні у Відні, йдеться в повідомленні прес-центру організації.Керівник вшанував пам'ять колеги Джозефа Стоуна, який загинув рік тому, коли броньований автомобіль СММ підірвався, наїхавши, швидше за все, на протитанкову міну в непідконтрольних уряду районах поблизу Пришиба Луганської області.

Поважайте чужу роботу"Ця річниця є важливим нагадуванням про ризики, з якими і далі стикаються наші спостерігачі. Для Місії немає більш важливого пріоритету, ніж безпека нашого персоналу", - заявив Апакан.

Він також закликав обидві сторони конфлікту поважати роботу СММ і забезпечити безпеку Місії для виконання зобов'язань, які вони взяли на себе, підписавши мінські домовленості. Згадуючи недавній збій в роботі Донецької фільтрувальної станції, який стався після того, як кілька працівників були поранені в результаті вогню з легкого озброєння, він додав, що "втрати і гуманітарні наслідки конфлікту не можна вимірювати лише кількістю жертв".Глава СММ заявив, що доступ до елементарних речей, зокрема до продуктів харчування, медикаментів та питної води, знаходиться під загрозою, в тому числі з-за того, що для припинення вогню роблять не все можливе.

Апакан також зазначив: "Шляхом сприяння організації сотень "вікон тиші" і здійснення моніторингу локального режиму припинення вогню, зокрема на Донеччині фільтрувальної станції, СММ робить все від неї залежне. У той же час інші повинні виконати свою частину роботи".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українська армія потрапила в крутий європейський рейтинг.

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
Донбас, СММ, ОБСЄ, Апакан
Про які нові правила розповіло Міністерство
0
0
03:32 16.08.2018
Слідство взяло у розробку найнеочікуванішу версію
0
0
01:30 16.08.2018
Український героя помер у ДТП прямо перед своїм весіллям
0
0
00:55 16.08.2018
У мережі розповіли, за яку фразу на Сенцова смертельно образився Путін
0
0
00:11 16.08.2018
У Львові відбудеться вечірній концерт "Україна. Історія сили і перемог"
0
0
23:43 15.08.2018