На фоні абсолютної непередбачуваності з безпекою, яка до сих пір спостерігається на окупованих територіях Донбасу, першою і головною задачею є захист цивільного населення, що проживає в кроці від зони військової агресії.

Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан на засіданні у Відні, йдеться в повідомленні прес-центру організації.Керівник вшанував пам'ять колеги Джозефа Стоуна, який загинув рік тому, коли броньований автомобіль СММ підірвався, наїхавши, швидше за все, на протитанкову міну в непідконтрольних уряду районах поблизу Пришиба Луганської області.

Поважайте чужу роботу"Ця річниця є важливим нагадуванням про ризики, з якими і далі стикаються наші спостерігачі. Для Місії немає більш важливого пріоритету, ніж безпека нашого персоналу", - заявив Апакан.

Популярні новини зараз

Відкинута Юля "Зайка" спробує повернути в свої сіті "Холостяка" Заливако: "Я люблю тебе"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Віктор Павлік показав життя без вагітної Реп'яхової: шкварчить і смажить

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

Він також закликав обидві сторони конфлікту поважати роботу СММ і забезпечити безпеку Місії для виконання зобов'язань, які вони взяли на себе, підписавши мінські домовленості. Згадуючи недавній збій в роботі Донецької фільтрувальної станції, який стався після того, як кілька працівників були поранені в результаті вогню з легкого озброєння, він додав, що "втрати і гуманітарні наслідки конфлікту не можна вимірювати лише кількістю жертв".Глава СММ заявив, що доступ до елементарних речей, зокрема до продуктів харчування, медикаментів та питної води, знаходиться під загрозою, в тому числі з-за того, що для припинення вогню роблять не все можливе.

Апакан також зазначив: "Шляхом сприяння організації сотень "вікон тиші" і здійснення моніторингу локального режиму припинення вогню, зокрема на Донеччині фільтрувальної станції, СММ робить все від неї залежне. У той же час інші повинні виконати свою частину роботи".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українська армія потрапила в крутий європейський рейтинг.