На фоні абсолютної непередбачуваності з безпекою, яка до сих пір спостерігається на окупованих територіях Донбасу, першою і головною задачею є захист цивільного населення, що проживає в кроці від зони військової агресії.

Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан на засіданні у Відні, йдеться в повідомленні прес-центру організації.Керівник вшанував пам'ять колеги Джозефа Стоуна, який загинув рік тому, коли броньований автомобіль СММ підірвався, наїхавши, швидше за все, на протитанкову міну в непідконтрольних уряду районах поблизу Пришиба Луганської області.

Поважайте чужу роботу"Ця річниця є важливим нагадуванням про ризики, з якими і далі стикаються наші спостерігачі. Для Місії немає більш важливого пріоритету, ніж безпека нашого персоналу", - заявив Апакан.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв передбачив долю Запорізької АЕС, яку замінували окупанти Трагедія сестри зрадниці Наташі Корольової, яка показала, як не продатись Москві Стало відомо, чому Медведєв заливає очі алкоголем: путін зламав психіку Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

Він також закликав обидві сторони конфлікту поважати роботу СММ і забезпечити безпеку Місії для виконання зобов'язань, які вони взяли на себе, підписавши мінські домовленості. Згадуючи недавній збій в роботі Донецької фільтрувальної станції, який стався після того, як кілька працівників були поранені в результаті вогню з легкого озброєння, він додав, що "втрати і гуманітарні наслідки конфлікту не можна вимірювати лише кількістю жертв".Глава СММ заявив, що доступ до елементарних речей, зокрема до продуктів харчування, медикаментів та питної води, знаходиться під загрозою, в тому числі з-за того, що для припинення вогню роблять не все можливе.

Апакан також зазначив: "Шляхом сприяння організації сотень "вікон тиші" і здійснення моніторингу локального режиму припинення вогню, зокрема на Донеччині фільтрувальної станції, СММ робить все від неї залежне. У той же час інші повинні виконати свою частину роботи".

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що українська армія потрапила в крутий європейський рейтинг.