Посол України у США Валерій Чалий заявив на сторінці у Facebook, що Київ добиватиметься від Вашингтона офіційного визнання геноцидом Голодомор проти українського народу в 1932-33 роках.

"Традиційно наприкінці листопада тисячі небайдужих збираються у Нью-Йорку в Соборі Святого Патріка, щоби вшанувати пам’ять невинно загиблих під час штучно створеного режимом Сталіна у 1932-33 роках Голодомору. Тепер ми знаємо, що саме українці піднялися проти цього злочину на захист своїх сімей - і були цілеспрямовано знищені", - сказав Чалий.

Під час своєї промови він зазначив, що настав час офіційно у США визнати Голодомор проти українського народу геноцидом, підкресливши, що вже була така спроба, але вона виявилась невдалою.

"Але ми знову підемо в Конгрес США, щоби домогтися правди і справедливості та прийняти наступного року відповідну Резолюцію. Сьогодні був важливий день на цьому складному шляху", - додав посол.

Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, організований керівництвом ВКП та урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський порахує українців разом з Apple: "Стане другою країною в світі"

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Чоловік "видоїв" гроші з сім'ї коханої і підкинув їй вночі кобру в ліжко: укус і довічне

Ольга Сумська не запросила сестру Наталію на день народження матері: "Розставити всі крапки"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", з бюджету США вилучають 150 млн доларів, призначених на програми з допомоги бідним.