Вже почався новий навчальний рік, а це досить великий стрес для дитини і для батьків. Мало того, що треба сидіти в школі пів дня, так ще і вдома потім відпочити не виходить, тому що потрібно зробити домашнє завдання. Багато батьків вважають, що дітям потрібно допомагати його робити, і тут не посперечаєшся, допомагати – так, але трохи. А ось робити домашнє завдання замість дитини – категорично ні. І на те є ряд причин, про яких ми хочемо вам розповісти.

Чому не можна робити домашнє завдання з дитиною: відмінником він стане, а розумніший – ні

Звичайно, якщо ви зробите домашнє завдання дитині, то вона отримає гарну оцінку в школі. Але рівень знань у неї ніяк не підвищиться. Батьки думають, що на своєму прикладі, вони показують, як потрібно робити, і дитина все це запам'ятовує. Але на практиці все зовсім навпаки: дитина звикає до цього і, роблячи розумне обличчя, чекає, поки ви все зробите замість нього, нічого не запам'ятовуючи. І в подальшій перспективі, вона вже не зможе зробити сам домашнє завдання, не кажучи про навчання в університеті, а тим більше, роботу.

Чому не можна робити домашнє завдання з дитиною: втрата відповідальності

Роблячи домашнє завдання замість дитини, ви повністю відокремлюєте її від організації і відповідальності. Тепер всі підручники, зошити, приклади, розповіді – це ваші турботи і проблеми. Так вже точно буде вважати дитина. І якщо ви сподіваєтеся, що щось зміниться в старшій школі або університеті, ви глибоко помиляєтеся. Дитина не привчена до відповідальності буде мучитися набагато більше всіх інших у старшій школі.

Чому не можна робити домашнє завдання з дитиною: страх невдачі

Дитина, звикла, що все робиться замість нього, і при цьому всі лаври дістаються саме їй стає абсолютно безпорадною у дорослому житті. Робити замість неї ніхто нічого не буде, а сам вже доросла людина, яка звикла до того, що вона завжди робить все правильно, буде бояться не впоратися із завданням.