Павло Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Його твори читав кожен, у школі, університеті, або ж просто так, заради власного задоволення. За свою творчість він був удостоєний величезної кількості премій і нагород. Але це далеко не найцікавіше, що було у нього в житті. Саме тому, на честь дня народження письменника 25 серпня, ми вирішили розповісти вам цікаві факти з життя Павла Загребельного.

Павло Загребельний: цікаві факти

Павло Загребельний народився в досить бідній родині. Але, незважаючи на це, вони були дуже освіченими. Почав читати хлопець ще в 4 роки, і ще до початку 1 класу, він подужав, мало не половину усієї шкільної програми. Після ж школи, його відправили на фронт, далі університет, а найцікавіше – це робота журналіста.
З 60-х років і по 80-ті Павло Загребельний і створив практичні всі свої романи. Їх хвалили, і нещадно критикували. Незважаючи на це, його перекладали на дуже багато мов, і читали далеко за межами України.


І звичайно, найвідоміший з них – це "Роксолана". Загребельний дуже довго і старанно готувався до написання цього роману. Він, Як мінімум, два роки вивчав мусульманські традиції, літературу, Коран, і закони Шаріату. Він навіть спеціально їздив до Туреччини, щоб подивитися на місця, де жила Роксолана. А потім поїхав на її батьківщину в Рогатин.
До речі, українська екранізація фільму Павлу абсолютно не сподобалася, він вважав, що Роксолана була набагато більш запеклою та відчайдушною, ніж героїня фільму.

Все найцікавіше з життя Павло Загребельний записував у своєму щоденнику. Але прочитати його ми поки що не зможемо. Це станеться, тільки через 20 років, після смерті автора. Так вирішили його дружина і він сам. Помер Павло Загребельний в 2009 році, тому, після простих підрахунків можна дізнатися, що щоденник автора покажуть тільки в 2029 році.

Нагадаємо, що 25 серпня День народження Павла Загребельного.

Популярні новини зараз

Помер хореограф і суддя шоу "Танці з зірками" Григорій Чапкіс

Синоптик попередила про наближення навіженої негоди - "Не опирайтеся!"

"Холостяк" Іраклі Макацарія зізнався, навіщо крутить роман з 19-річною: "Порадійте за мене..."

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще