Павло Загрбельний – український письменник, який удостоєний безлічі нагород і премій за свою творчість. І 25 серпня всі любителі його творів будуть відзначати його день народження. Сам письменник помер у 2009 році. І в честь його дня народження ми вирішили написати біографію Павла Загребельного.

День народження Павла Загребельного: найцікавіше з біографії

Павло Загребельний народився 25 серпня 1924 року в селі Солошине на Полтавщині. З самого дитинства майбутній письменник дуже любив Україну і багато читав. Всіх однолітків, які не вміли грамотно говорити, він намагався виправляти.
А вже в 16 років він пішов добровольцем в армію, брав участь у захисті Києва. Але був поранений і відправлений в госпіталь. Але це ненадовго його зупинило, майже відразу ж він повернувся на передову, але його взяли в полон фашисти. До 1945 року він був у концтаборах. Там він втратив всі зуби, а за втечу йому вибили праве око.
До речі, Павло Загребелиний все своє життя вів щоденник, який заповів опублікувати тільки через 20 років після його смерті.
Павло Загребельний мав дуже добру освіту, але ніколи не припиняв навчатися. Він все своє життя присвятив читанню. Але він вивчав не тільки гуманітарні науки, а намагався досягати успіху в усьому. Наприклад, коли Загребельний писав свою "Роксолану", він дуже довго і добре вивчив історію Туреччини, щоб твір був правдивим.У 1979-1986 він очолював Спілку письменників України. А в 2004 році йому присудили звання Героя України за самовіддане служіння Україні, багаторічну плідну діяльність. Члени сім'ї Загребельного говорили, що письменника вдома майже не бачили, він майже весь свій час присвятив роботі, так що звання Героя України зовсім не дивне.
Останні роки свого життя Павло Загребельний жив під Києвом. Він був важко хворий на туберкульоз, тому практично не вставал і майже не говорив. У 2009 році, у віці 84 років помер. Павло залишив по собі не тільки велику кількість чудових творів, але і прекрасну бібліотеку.
Нагадаємо, що 25 серпня ми відзначаємо день народження Павла Загребельного.