Експерти прийшли до висновку, що ціни на продукти харчування в Україні продовжать рости. Про це повідомляє Politeka.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що за умови девальвації на 7% і інфляції 9% продукти в середньому подорожчають на 10-12%.

Він вважає, що окремі продукти, наприклад, м'ясо або вершкова олія може подорожчати і на 18%, а соняшникова олія — навіть до 30%. Виняток може скласти лише цукор – його наварили багато.

За його словами, здешевлення інших продуктів може мати тільки сезонний характер - на овочі і фрукти. А також, наприклад, влітку ціна на яйця може знизитись на 15-20%. На 20-30% влітку подешевшає сало через зниження на нього попиту. А ось куряче філе наблизиться за ціною до свинини та яловичини - 120 грн/кг.

Фахівці в цій області сходяться на думці, що зростання цін на продукти в цьому році може пом'якшити тільки підвищення зарплат, викликане більш швидкою девальвацією гривні, ніж зростання цін. Однак зарплати не будуть підвищуватися повсюдно, отже, продовжиться розшарування суспільства за рівнем доходів.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Показати ще

Нагадаємо, в минулому році ціна на один із найбільш популярних продуктів українців – м'ясом - зросла у середньому на 37%. Не краща ситуація збережеться і в найближчому майбутньому.

Крім того, через збільшення ціни на паливо і запчастини подорожчав проїзд у громадському транспорті столиці.

Дивіться сюжет про ціни

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українським водіям пообіцяли хвилю подорожчань.