Незабаром в Україні в черговий раз відбудеться подорожчання бензину. Про це розповів екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук в інтерв'ю "Обозревателю".

Він стверджує, що за останні кілька тижнів вартість імпортних світлих нафтопродуктів на світовому ринку злетіла до 37 доларів за тонну. Це призведе до того, що бензин на українських автозаправних станціях (АЗС) подорожчає як мінімум на гривню.

Косянчук стверджує, що вартість бензину в Україні знаходиться у прямій залежності від світового ринку нафтопродуктів. Якщо їх ціна почне знижуватися, відповідно вартість бензину на українських АЗС буде рости повільніше.

Експерт засмутив автолюбителів тим, що зниження цін на бензин найближчим часом навіть не передбачається. За минулі вихідні середня вартість бензину марки А-95 впала на 59 коп., зараз середня ціна цього виду бензину 28,95 грн/л. Але подальшого зниження ціни, на думку експерта, не буде.

Косянчук стверджує, що спочатку АЗС будуть розпродавати свої старі запаси, тому ціна може якийсь час бути стабільною. Але потім все одно будуть завозити більш дороге пальне, тому вартість бензину власникам АЗС доведеться підвищувати.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Школи восени відкриються не всі: кого під час карантину відправлять на дистанційне

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

На думку експерта, подорожчання на 1 грн/л є усередненим значенням, це зовсім не означає, що бензин подорожчає саме на стільки абсолютно у всіх українських АЗС. Кожна мережа автозаправок буде приймати індивідуальне рішення про перегляд вартості. Це безпосередньо залежить від того, у кого скільки залишилося старих запасів, а також від економічної ситуації в компанії.

Мережі АЗС, у яких в запасі багато дешевого бензину, будуть прагнути не підвищувати ціну до останнього, щоб відрізнитися від своїх конкурентів і привернути автолюбителів.

Україна імпортує близько 85% всіх світлих нафтопродуктів. Закупівлі цієї сировини здійснюються в доларах і всі податки також сплачують у цій валюті. Саме тому ціни на бензин в Україні так сильно прив'язані до світового ринку і курсу гривні.

Наприклад, девальвація гривні по відношенню до долара всього на 10 коп. вже через пару тижнів призведе до подорожчання бензину марки А-95 на 7 коп.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.иа"Інститут споживчих експертиз показав українцям, що їм продають АЗС під виглядом бензину. Як виявилося, багато продавців палива просто ігнорують закони України і продовжують торгувати бензином, не відповідним нормам.