Більшість соціологічних опитувань підтвердили: українці все ще витрачають левову частку своїх доходів (до 75%) саме на харчування. Зі зростанням темпів інфляції на другий план відійшли розваги, одяг та хобі.

Проте експерти обнадійливих прогнозів на найближчий період не дають: вартість продуктів буде тільки підвищуватися, в середньому на 16,4%.

Найперша причина тому - накрутка експортерів, які намагаються компенсувати затрати на персонал, обладнання та ще й заробити на продажу бодай щось. Менше стали постачати городини на зовнішні та внутрішні ринки й аграрії.

В той час, коли ООН звітує про 60% українців за межею бідності, їжа для них стає більш недоступною. Як наслідок – шукають так звані акційні пропозиції у супермаркетах, де не завжди можна знайти свіжий товар, з'являється суттєвий ризик харчового отруєння.

Популярні новини зараз

Бабуся у 23: дівчина потрапила до Книги рекордів Гіннеса через раннього онука

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Руслан Євдокименко показав дорослу онуку Софії Ротару: "Неймовірні"

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Показати ще

З початку року подорожчали й продукти першої необхідності, які входять до споживчого кошику: хліб – на 18,4%, м'ясо - на 30,1%, молоко - на 28,2%, яйця - на 37%, овочі - на 37,6%, масло - на 29,1%.

Слід відзначити, що суттєво вплинув на собівартість і цьогорічний неврожай – він на 8% нижчий, ніж у попередні періоди. Особливо поменшало на ринку цукрових буряків, тому й цукор з початку року коштує більше на 14,5%.

Дивіться: ціни на продукти в українських магазинах наздоганяють європейські

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні значно зросли ціни на алкоголь.