День архітектури України традиційно святкується 1 липня. Це свято було засновано ще у далекому 1995 році указом Президента України Леоніда Кучми № 456/95. У самому указі було сказано наступне: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня — у Всесвітній день архітектури». Це свято було створене, щоб вшанувати і показати наскільки важливі усі архітектурні споруди, яких в Україні дуже багато. Крім цього День архітектури України – це свято для підтримки всіх архітекторів країни.

День архітектури України 2017: історія свята

Всесвітній день архітектури був створений Міжнародним союзом архітекторів, заснованим у 1946 році, після Другої світової війни. Саме в цей час вся Європа, як ніколи, потребував архітекторів. Адже після війни величезна кількість міст і навіть цілих країн лежали в руїнах. Тоді потрібно було відновлювати не тільки різні заводи і фабрики, але і старовинні будинки, пам'ятки мистецтва та багато іншого. І в цій справі дуже допоміг Міжнародний союз архітекторів. Саме свято Всесвітній день архітектури тоді відзначали 1 липня. Так було аж до 1996 року. Але, тоді Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні вирішив перенести цю дату на перший понеділок жовтня й приурочити до Всесвітнього дня житла.

День архітектури України 2017: традиції свята

В Україні дуже різноманітна архітектура. Особливо це можна говорити про різні собори і церкви. Деякі навіть говорять, що вони "озвучені дзвонами". Історія наших соборів налічує вже тисячоліття, і ці будівлі можуть похвалитися не тільки величезною історією, але і неперевершеною архітектурою.
Традиційно в День архітектури України проводиться досить багато різних заходів, спрямованих на збереження архітектури, та популяризацію її серед молодих людей. Особливо урочисто це проходить у Києві, де архітектурних пам'яток України особливо багато. Крім цього, в День архітектури України проходить вручення нагород всім кращим архітекторам країни.

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Віктор Павлік відповів на чвари двох своїх жінок через квартиру одним відео: схопилися за пилку

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще