Традиційно День Черкас святкується в третю суботу вересня. В цьому році знаменна дата виходить 16 вересня. І це буде вже аж 731 день народження Черкас. Це місто можна назвати досить старим, було засноване ще в 1286 році. Але, до цього, на території, де зараз стоїть маса будинків і різних закладів жили племена скіфів. Так було аж до 12 століття, поки в часи Київської Русі і були засновані Черкаси.

День Черкас: історія

Черкаси були дуже важливим містом в часи козаків. Навколо нього було засновано безліч поселень і укріплень для протистояння польській шляхті, туркам і татарам, які постійно хотіли отримати цю територію. Зараз Пагорб Слави, а в ті часи це був Черкаський Замок, який був побудований спеціально для захисту від самих різних нападів ворогів.

Саме в Черкасах було написано лист Богдана Хмельницького до московського царя з проханням про союз України і Росії. Копія цього листа все ще збереглася в місцевому музеї.

Зараз у місті проживає майже 300 тисяч осіб. Більшість вулиць в центральній старої частини міста вважаються пам'ятками. Порівнюють їх з широкими довгими вулицями самого Риму. Серед інших пам'яток можна виділити водонапірну вежу імені Ст. Шухова. Подібних башт залишилося всього 11 у всьому світі.

Популярні новини зараз

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Двері доведеться відкрити: українцям нагадали про масову повірку показників газових лічильників

Тоня Матвієнко навісила на Мірзояна доньку і гітару - тренування Арсену допомогли: "Наш концерт закінчується..."

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Показати ще

Так само, в Черкасах знаходиться єдиний в Україні пам'ятник варенику. Він був встановлений в одному з готелів міста і називається «Козак Мамай і вареник півмісяць». Під час відкриття цього пам'ятника був випечений справжній вареник, який важив понад 70кг.

День Черкас: заходи

Щороку День Черкас відзначається всім містом. Різні заходи, розважальні програми, всілякі концерти, унікальні флешмоби, і багато іншого проходить у цей день. Жителі міста і гості зможуть насолодитися всім цим без особливих зусиль, адже майже все буде безкоштовно і проходити на самих головних вулицях Черкас. Нагадаємо, що день міста буде проходити 16 вересня і будуть проходити 2 дні. Так що кожен бажаючий зможе взяти в цьому участь.