В УПЦ МП заявили, що українська влада і силові структури перешкоджають прибуттю до Києва учасників хресного ходу з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі 27 липня. Про це пише "Інтерфакс".

"На жаль, вже є достатньо тривожні повідомлення та інформація про те, що в деяких регіонах штучно блокується можливість для транспортування віруючих людей до Києва для участі в хресній ході. Зокрема, надходить інформація із Житомирської області, з Одеси та інших регіонів про те, що перевізникам та власникам автопарків деякі представники влади, силових структур, чиновники рекомендують не здійснювати маршрути до Києва саме 27 липня", - розповів голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП), архієпископ Климент.

У той же час заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП), протоієрей Микола Данилевич вважає, що органи перешкоджають тому, щоб парафіяни УПЦ (МП) приїхали для участі в хресній ході, і сприяють в організації аналогічних заходів УПЦ-КП.

"Надаються безкоштовні автобуси, заброньовані цілі залізничні вагони. Причому приїжджає багато людей, які не мають відношення до церкви. Не потрібно везти в Київ статистів і створювати "потьомкінські села", щоб показати Константинопольському патріархові, що нібито є мільйони віруючих, які виступають, скажемо там, за автокефалію. Я знаю, що патріарх Варфоломій ознайомлений із цією інформацією", - розповів він.

Микола Данилевич повідомив, що на заходи було запрошено 14 інших помісних православних церков.

Микола Данилевич зазначив, що виникли проблеми у паломників з Антіохійської православної церкви, оскільки серед них повинні були бути громадяни Сирії та Лівану, яким необхідні візи.

"Ми заздалегідь подали всі документи та запрошення для узгодження з Міністерством культури України. Зараз є таке правило, згідно з нашою ситуацією, з війною на сході України, що міністерство погоджує це з СБУ. Документи подали заздалегідь, нам погодили, але із затримкою, через це група не змогла отримати візи і приїхати. Ми не знаємо, чи було це зроблено навмисно, але ситуація така", - пояснив він.

Нагадаємо, що столична підземка може змінити роботу 25 і 26 липня.

Як повідомляв портал Знай.uа, з 27 по 28 липня українці відсвяткують 1030-ю річницю з дня Хрещення Русі.

Також портал Знай.uа писав, що 24 липня, у день рівноапостольної княгині Ольги в Києві розпочався хресний хід віруючих Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).