Столична підземка може змінити роботу 25 та 26 липня. Саме у ці дні відбудуться святкування річниці Хрещення Київської Русі.

Про це йдеться на сайті Київського метрополітену.

Зазначається, що через проведенням масових заходів у місті можуть обмежити на вхід для пасажирів низку станцій.

Так, 25 липня це може торкнутись станцій "Дружби народів", "Печерська", "Майдан Незалежності" і "Хрещатик". 26 липня - "Майдан Незалежності" і "Хрещатик". Як наголошують у службі, йдеться саме про обмеження, а не повне закриття.

Крім того варто відзначити, що саме з 27 по 28 липня українці відсвяткують 1030-ю річницю з дня Хрещення Русі. При цьому дата відзначається в країні з 2008 року. Читайте підбірку цікавих фактів про те, хто і коли хрестив Русь.

28 липня православні християни відзначають день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. В цей же день відзначається День Хрещення Русі. Ця дата вважається умовною, так як у істориків немає єдиної думки і підтвердження того, що хрещення Русі відбулося саме в 988 році. З літописів відомо, що християнська віра на Русі з'явилася раніше, ніж князь Володимир провів масовий обряд хрещення. Історія свідчить, що князь Аскольд у 882 році намагався запровадити християнство, при цьому повноцінно зайнялася поширенням православ'я княгиня Ольга, яка стала християнкою в Константинополі в 955 році.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Навіщо князь Володимир хрестив Русь?

Головною причиною для Володимира Великого хрестити Русь стало бажання об'єднати землі, щоб зміцнити князівство. І правитель чудово усвідомлював, що для цього потрібна єдина релігія.

У 986 році він пройшов "випробування вір" і прийняв послів від католиків, мусульман та іудеїв, які пропонували йому прийняти свою віру. Згідно з літописом, князь Володимир знайшов безліч аргументів проти цих вір і віддав перевагу саме християнству.

Зцілення князя Володимира перед хрещенням Київської Русі

Багато істориків стверджують, що хрещенню Русі передувала ще одна подія, яка сильно зміцнила віру в Господа князя Володимира. Перед хрещенням київський правитель захворів невідомою недугою і раптово осліп, але після хрещення князя відразу повернувся зір і він став абсолютно здоровий. Так, він був упевнений, що прозріння до нього прийшло лише після християнства, тому і вирішив хрестити всю Київську Русь.

Поява перших гривень

На момент хрещення Київської Русі в державній скарбниці майже не залишилося грошей. Через це почали виготовляти перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. На більшості монет Володимир Великий сидить на престолі. Також на монетах розміщено напис: "Владимѣръ на столѣ" (Володимир на престолі).

Урочистості до 1030 річниці хрещення України-Русі

Нагадаємо, у День Хрещення Русі кияни зможуть написати власну біблію.

Як повідомляв "Знай.ua" графік перекриття вулиць у Києві на річницю Хрещення Русі.

Також "Знай.ua" писав, що Путін засвітився у Лаврі, киянин викликав СБУ.