Столична підземка може змінити роботу 25 та 26 липня. Саме у ці дні відбудуться святкування річниці Хрещення Київської Русі.

Про це йдеться на сайті Київського метрополітену.

Зазначається, що через проведенням масових заходів у місті можуть обмежити на вхід для пасажирів низку станцій.

Так, 25 липня це може торкнутись станцій "Дружби народів", "Печерська", "Майдан Незалежності" і "Хрещатик". 26 липня - "Майдан Незалежності" і "Хрещатик". Як наголошують у службі, йдеться саме про обмеження, а не повне закриття.

Крім того варто відзначити, що саме з 27 по 28 липня українці відсвяткують 1030-ю річницю з дня Хрещення Русі. При цьому дата відзначається в країні з 2008 року. Читайте підбірку цікавих фактів про те, хто і коли хрестив Русь.

28 липня православні християни відзначають день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира. В цей же день відзначається День Хрещення Русі. Ця дата вважається умовною, так як у істориків немає єдиної думки і підтвердження того, що хрещення Русі відбулося саме в 988 році. З літописів відомо, що християнська віра на Русі з'явилася раніше, ніж князь Володимир провів масовий обряд хрещення. Історія свідчить, що князь Аскольд у 882 році намагався запровадити християнство, при цьому повноцінно зайнялася поширенням православ'я княгиня Ольга, яка стала християнкою в Константинополі в 955 році.

Популярні новини зараз
Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Навіщо князь Володимир хрестив Русь?

Головною причиною для Володимира Великого хрестити Русь стало бажання об'єднати землі, щоб зміцнити князівство. І правитель чудово усвідомлював, що для цього потрібна єдина релігія.

У 986 році він пройшов "випробування вір" і прийняв послів від католиків, мусульман та іудеїв, які пропонували йому прийняти свою віру. Згідно з літописом, князь Володимир знайшов безліч аргументів проти цих вір і віддав перевагу саме християнству.

Зцілення князя Володимира перед хрещенням Київської Русі

Багато істориків стверджують, що хрещенню Русі передувала ще одна подія, яка сильно зміцнила віру в Господа князя Володимира. Перед хрещенням київський правитель захворів невідомою недугою і раптово осліп, але після хрещення князя відразу повернувся зір і він став абсолютно здоровий. Так, він був упевнений, що прозріння до нього прийшло лише після християнства, тому і вирішив хрестити всю Київську Русь.

Поява перших гривень

На момент хрещення Київської Русі в державній скарбниці майже не залишилося грошей. Через це почали виготовляти перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. На більшості монет Володимир Великий сидить на престолі. Також на монетах розміщено напис: "Владимѣръ на столѣ" (Володимир на престолі).

Урочистості до 1030 річниці хрещення України-Русі

Нагадаємо, у День Хрещення Русі кияни зможуть написати власну біблію.

Як повідомляв "Знай.ua" графік перекриття вулиць у Києві на річницю Хрещення Русі.

Також "Знай.ua" писав, що Путін засвітився у Лаврі, киянин викликав СБУ.