Щорічно містяни Кривого Рогу святкують його День народження в останню неділю травня. І в 2017 році це було 28 число. Це місто знаходиться в Дніпропетровській області, і є другом за значимістю після Дніпра. Він є центром Криворізького залізорудного басейну і культурною столицею області. Через Кривий Ріг притікають річки Інгулець і Саксагань.

День Кривого Рогу: історія

Датою заснування міста вважається 27 квітня 1775 року. Тоді про місто згадувалося в «Описі заснованих поштових станцій по річці Інгулець від Кременчука до Херсона». Деякі ставлять під сумнів той факт, що це правильна дата, але офіційною прийнято вважати саме її.

Про походження назви є безліч легенд. Найцікавіша з них про козака Рога. Він жив на місці де річки Інгулець і Саксагань сходилися. За легендою, всі хто проїжджали повз будинок козака, заходили до нього гості, і він ніколи не відмовляв. Про його гостинність ходили легенди. І через кілька років навколо його будинку почали стоиться ще будиночки, і ще, так і з'явилося поселення. У козака Рогу не було 1 ока, тому в народі його почали називати Кривим. Через багато років самого козака вже не стало, але його ім'я все ще залишилося.

Ще існує легенда про Івана Кривого. Він був майстром залізних справ, але на війні був поранений в ногу, тому його й називали кривим.

Популярні новини зараз

Михайло Добкін оскандалився "фронтовою" кашею 9 травня

Святослав Вакарчук перетворився на ідеального синочка - зразок для наслідування: "Мам, дякую..." 

Епіфаній увічнив свого колегу, який відродив віру після безбожництва СРСР: "Будуть згадувати і молитися"

Надя Дорофєєва в купальнику показала стрункі ніжки на березі моря: "Стала обличчям…"

Показати ще

У 1881 році місто почало стрімко розвиватися у зв'язку з видобутком залізної руди. Почало зростати населення, і економічна ситуація в місті була дуже гарною, що приваблювало багато людей.

З 1919 року Кривий Ріг був повітовим містом у складі Катеринославської губернії. З 1986 року там з'явився метротравмай – більш простий метрополітен.

День Кривого Рогу 2017: заходи

У цьому році День Кривого Рогу вже був і пройшов він з розмахом. Влада влаштувала чудове свято для городян. Проходили найцікавіші заходи та концерти. Стадіон «Спартак» на день перетворився на танцпол, де проходила святкова вистава. А в парку імені Ф. Мершавцева проходили різні виставки хенд-мейд і ретро автомобілів.