В цьому році Луганськ святкуватиме своє 222-річчя. Як і в більшості міст України, це свято прив'язане до певних вихідних, а саме до других у вересні. У 2017 році День Луганська буде 9 вересня. Луганськ саме східне велике місто України, розташоване в місці злиття річок Лугать і Вільхова.

День Луганська: історія

Історія цього міста починається ще з 1795 року, коли Катерина друга зробила указ про створення першого в тому регіоні чавуноливарного заводу. Знаходитися він повинен був біля річки Лугань, звідки і пішла назва міста.

У перший час робітники заводу жили в двох селищах: Кам'яний брід і Вергунка. З часом навколо чавуноливарного заводу утворилося невеликий містечко, яке ріс все більше і більше. І назву воно отримало Луганський завод. До речі, під час війни з Наполеоном, цей завод став головним постачальником гармат і різних боєприпасів для Росії.

Назва міста кілька разів змінювалося. У 1882 році він став Луганськом. Через майже 50 років місто отримало нову назву на честь видатного воєначальника – Ворошиловград. Пізніше був прийнятий указ про те, що не можна називати міста іменами ще живих людей, тому повернулася перша назва. Після смерті воєначальника у міста знову двічі змінювалася назва. Але, в кінцевому підсумку, Луганськ отримував свою історичну і звичну для нас назву.

Популярні новини зараз
Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року Якщо побачите таку монету — не викидайте: можна озолотитися, за день ставки зросли на 2 тисячі грн Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

Завдяки розумному розвитку це місто стало чавуноливарною столицею всього СРСР.

День Луганська: заходи

Як ми вже говорили, День Міста Луганськ святкує у другі вихідні вересня. У 2017 році – 9 вересня. Раніше це подія радувала всіх жителів різними шоу, заходами, різноманітними розважальними програмами по всьому місту. В 2013 році в Луганську на День міста був навіть 3D маппінг. Так що влада ніколи не економила на цьому чудовому святі і завжди намагалася провести його максимально весело і захоплююче для городян. Всі ці заходи проходили на головних вулицях міста і біля інших пам'ятних вулиць, тому мешканці Луганська у будь-якому випадку знайдуть де святкувати.