Цього року Львів святкував свій 761 День народження. Традиційно цей урочистий день проводиться в першу суботу травня. В цьому році – 6 число. Львів – перший за кількістю пам'яток і пам'ятних місць в Україні. Знаходиться він в 80 кілометрах від кордону з Польщею. Історичний центр міста внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

День Львова: історія

Перші згадки про місто датуються 1256 роком. Заснував Львів король Данило Галицький. І відразу ж подарував його своєму синові княжичеві Левові, в честь якого і було названо місто. До речі, цікавим фактом є те, що місто ніколи не перейменували. Головна частина міста, де знаходився замок, була на Лисій горі. Але, через постійні вітри, княжич вирішив перенести свій замок в інше місце. Місто побудовано на пагорбах, найвищим з яких є курган Високих Замок.

Львів кілька разів переходив під владу від Галицького-Волинського князівства до складу Польщі, потім до складу Австрії, потім знову в склад Польщі, де і був до початку Першої світової війни. Після неї місто стало частиною України і залишається до цих пір.

У 1990 році Львів став «українським П'ємонтом» - форпостом національних змін для країни.

Популярні новини зараз

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Курс валют на 18 жовтня змусить українців п’ялити очі на лоба

Власниця елітної школи розкрила правду про дітей Зеленського: "Постійний тиск"

Показати ще

У місті величезна кількість визначних пам'яток. Список вийшов би величезний. Чого варто тільки те, що історичний центр міста внесений до всесвітнього списку ЮНЕСКО,

Цікавий факт, що колишні жителі Львова(німці, поляки, українці) в 1904 році переїхали в Канаду і заснували там місто Лемберг – історична назва міста Лева.

День Львова 2017: заходи

Традиційно День міста у Львові святкують у першу суботу травня, але бувають і винятки. У 2006 році, День Львова відзначався 29-30 вересня, а в 2007 свято відбувалося 6 травня, в один день з Днем Святого Георгія(Юрія), який є покровителем міста.

У цьому році День Львова вже пройшов. Його відзначали два дні. Було безліч самих різних концертів, шоу, розважальних заходів. Традиційно в ці дні вулиці міста перетворилися на місце для параду, в якому брали участь всі мешканці Львова.