Щороку День Маріуполя відзначається 10 вересня. Ця дата приурочена в честь визволення міста від німецьких окупантів. В цьому році буде вже 239 День народження для міста. Маріуполь знаходиться на південному сході України, на узбережжі Азовського моря, це робить його важливим торговим і курортним містом країни.

День Маріуполя: історія

Місто було засноване у 1778 році В. А Чертковым, очолювавшим Азовську губернію. Раніше на місці міста був сторожовий пост. Спочатку Маріуполь називався Павлівськом, на честь спадкоємця російського престолу. Але через деякий час в місто почали заселяти переселенці з Криму і з того часу він називається Маріуполь.

Місто дуже швидко стало важливим торговим перетином, як для водних вантажів, так і для наземних. Жителі міста займалися різними ремеслами, і зведення залізничних шляхів у 1882 році ще більше допомогло у розвитку міста.

З часом у Маріуполі почала розвивати промислова інфраструктура. У свій час тут навіть бував Й. Сталін, який особисто намагався слідкувати за будівництвом та модернізацією всіх машинобудівних і промислових об'єктів у місті. З часом в місті був побудований ще один мощень металургійний завод, під назвою «Азовсталь».

Популярні новини зараз

Холостячка Мішина вибрала найкращих на першій вечірці: що відомо про претендентів на серце красуні

Синютка може відібрати мерське крісло у Садового - останні дані екзитполу

Батька чотирьох діточок посадили до в'язниці за нездорову любов до курочок, ще й на камеру знімав

42-річна жінка чекала на трійню, але пологи стали шоковою терапією для всіх: "Я бачу ще ніжки"

Показати ще

Зараз Маріуполь не тільки один з найбільших металургійних міст в Україні, а й досить відомий курортний центр. Там безліч санаторіїв, які почали зводити ще з 1926 року. Навколо міста є безліч курортних селищ, які тягнуться уздовж всієї лінії Азовського моря.

День Маріуполя 2017: заходи

На даний момент афіша заходів на День Маріуполя в 2017 році ще не готова. Але варто врахувати, що щороку це свято відзначається дуже урочисто і бурхливо. В минулому році на День Маріуполя було більше тридцяти різних заходів, що включали в себе самі різноманітні конкурси, фестивалі, спортивні змагання. Проходили святкування цілі вихідні. Тому ми можемо сміливо припустити, що День Маріуполя в 2017 році буде не гірше торішнього. Варто нагадати, що День міста в Мариуполі святкується 10 вересня, дата приурочена до звільнення міста від німецьких окупантів.