День міста Рівне 2017: дата, історія, заходи

День народження Рівне прийнято відзначати в останні вихідні серпня. У 2017 році це буде 27 серпня. І це, до речі, буде вже 734 День Народження для нього. Це місто є одним з самих великих і гарних на північному заході України і є частиною історико-географічного краю Волині.

День Рівне: Історія

Вперше місто згадується ще в 1283 році, як частина Галицько-Волинського князівства. Але археологи вважають, що Рівне старше як мінімум на 250 років. А все тому, що під час розкопок були знайдені залишки будівель, різні предмети побуту, посуд, зброю, датовані 10 століттям. Це означає, що місту вже більше 1000 років. Зараз все ще тривають пошуки легендарної арки, зображена на гербі міста.

Назва міста, швидше за все, пов'язана з тим, що воно розташоване на рівній місцевості. Підтвердженням цього так я те, що в старовинних документах місто ще називають «Рівненськ», «Ровенск». Ще одна версія говорить про те, що навколо міста було безліч величезних ровів, заповнених водою для захисту.

Популярні новини зараз

Красуня-донька Ольги Сумської оголила пишне декольте в сміливій сукні: "Ви про що подумали?"

У Хмельницькому коронавірус обірвав життя проректора та професора національного університету - їх поважали колеги та студенти

Синочок Тіни Кароль вразив маму дорослим виглядом і чоловічим вчинком, все своїми руками: "Гордість..."

Груди Слави Камінської ледь не вискочили з розкішної сукні: "Благородна краса"

Показати ще

Відразу після розпаду Галицько-Волинського князівства в 1340 року територія Рівне перейшла під владу Литовського князівства і була там аж до поділу Польщі. І вже з 1793 року Рівно став частиною Російської імперії.

Під час Другої Світової Війни місто стало столицею рейхскомісаріату «Україна». У 1940 році там була величезна кількість самих різних економічних і поліцейських установ окупантів.

День Рівне 2017: заходи

Щороку День міста в Рівному буде святкуватися разом з Днем Шахтаря, в останні вихідні серпня. Тому 27 числа там буде величезна кількість заходів для всіх вікових категорій населення. Як спортивних, так і загальноосвітніх. Нудно в цей день точно не буде. З визначних пам'яток міста можна виділити: Музей українського мистецтва, Пам'ятник Марії Рівненській, яка правила Рівно в 15-16 століттях, і, звичайно ж, зоопарк, який був відкритий ще в 1982 році, і все ще радує юних і дорослих відвідувачів.