В цьому році Мукачево святкуватиме свій День народження 22 травня. І це буде вже 1121-річчя міста. Мукачево знаходиться в Закарпатській області України. У різні роки це місто входило до складу різних держав, це дуже яскраво відбилося на його культурі, архітектурі і звичаї населення.

День Мукачева: історія

Перша згадка про місто датується 896 роком в «Діянні Угорців», де говорилося про те, що угорці проходили через Карпати і містечко в Подунав'ї. За свою історію Мукачево встигло побувати у складі різних країн, але в кінцевому підсумку все одно залишилося частиною України. Так як місто знаходилося на перетині торгових шляхів, воно було дуже ласим шматочком для Польщі, Австрії, Росії.

Назва походить або від слова «мука», або ж, по угорському варіанту від слів «земля пана Мункачі».

Недалеко від Мукачева знаходиться кельтський металургійний центр, який є другим за розміром у всій Європі. Раніше тут були майстерні з виробництва монет. Тому в цьому місці було розкопано безліч інструментів, різних ювелірних прикрас, щитів, ковадел і багато чого іншого.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу показала, як змінилася з дитинства і школи: подорослішала в 13 років

Директор Олі Полякової видав інтимні подробиці стосунків із зіркою: "Ходив за тампонами для своєї жінки"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

Карпати були ідеальним місцем для побудови монастирів. Сьогодні біля Мукачева можна виділити три найбільших: Мукачівський, Ракошінскій, Домбокський. Всі вони трохи відрізнялися один від одного: у першому була величезна бібліотека, другий був суто чоловічим, а третії – жіночим.

День Мукачева: заходи

День міста вже пройшов 22 травня. Його, як завжди відзначали з великим розмахом не тільки українці, але й гості міста. Всі святкування були пов'язані з головною визначною пам'яткою в Мукачеві – замком «Паланок». Він розташований на невеликій горі, висотою 68 метрів. Точна дата його заснування невідома, але приблизно – 11 століття.

Так от, повернемося до головного, День Мукачева проходив майже два тижні. Всі заходи почалися ще з 18 травня і закінчилися аж 28. Проводилася величезна кількість концертів, різноманітних виставок, святкових заходів та спортивних змагань.