Ілля Рєпін – український художник, який зараз відомий у всьому світі. Картини Рєпіна продаються за величезні гроші. І в честь Дня народження Іллі Рєпіна ми вирішили згадати найцікавіші факти з його біографії.

День народження Іллі Рєпіна: цікаві факти

Ілля Рєпін народився 5 серпня 1844 року біля Харкова. Почав малювати він вже з тринадцяти років. У 1863 році він переїхав до Пітера, де продовжив своє навчання в місцевій Академії Мистецтв. Там він проявив себе з кращого боку, і отримав кілька медалей.
1870 році Ілля Рєпін відправився подорожувати по Волзі. Там він почав займатися етюдами і невеликими нарисами. І саме на Волзі до нього прийшла ідея майбутньої картини «Бурлаки на Волзі». Трохи пізніше, він не тільки малював картини, а й досить успішно керував одним з відділів у Пітерської Академії Мистецтв.
З 1870-х Рєпін почав мандрувати по Європі. І це дуже сильно вплинуло не його стиль. До речі, із 74 року він став членом товариства передвижників на виставках яких і показував свої картини.
Помер Рєпін у 1930 році в селищі, в якому народився.

День народження Іллі Рєпіна: найцікавіше про творчість

"Занадто багато крові". Саме це вигукував іконописець Абрам Балашов, який в 1913 році спробував знищити картину Рєпіна " Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року». І в нього вийшло досить непогано: три порізи, які було дуже складно виправити. Але Рєпін, зі своїм учнем Ігорем Габаром зуміли її реставрувати.

Популярні новини зараз

Холостячка Мішина вибрала найкращих на першій вечірці: що відомо про претендентів на серце красуні

Синютка може відібрати мерське крісло у Садового - останні дані екзитполу

Батька чотирьох діточок посадили до в'язниці за нездорову любов до курочок, ще й на камеру знімав

Поки Тарзан зраджував Корольовій, її колишній ощасливив одразу двох дівчаток

Показати ще

Рєпін знав рахунок грошам. Незважаючи на те, що він був неймовірно багатим, він все одно намагався економити і не витрачати гроші куди попало. Наприклад, коли його дочці потрібен був масаж, він запропонував їй викликати лікаря 1 раз, запам'ятати рухи і потім повторювати самостійно.

Портрет від Маяковського. Так, саме так. У свій час Рєпін сказав, що хотів би намалювати портрет такої людини, як Маяковський, на що той відповів взаємністю.
Маяковський майже відразу ж намалював кілька карикатур, одна з яких, дуже сильно сподобалася Іллі Рєпіну.

Нагадаємо, що день народження Іллі Рєпіна відзначається 5 серпня.