Ілля Рєпін – український художник, який зараз відомий у всьому світі. Картини Рєпіна продаються за величезні гроші. І в честь Дня народження Іллі Рєпіна ми вирішили згадати найцікавіші факти з його біографії.

День народження Іллі Рєпіна: цікаві факти

Ілля Рєпін народився 5 серпня 1844 року біля Харкова. Почав малювати він вже з тринадцяти років. У 1863 році він переїхав до Пітера, де продовжив своє навчання в місцевій Академії Мистецтв. Там він проявив себе з кращого боку, і отримав кілька медалей.
1870 році Ілля Рєпін відправився подорожувати по Волзі. Там він почав займатися етюдами і невеликими нарисами. І саме на Волзі до нього прийшла ідея майбутньої картини «Бурлаки на Волзі». Трохи пізніше, він не тільки малював картини, а й досить успішно керував одним з відділів у Пітерської Академії Мистецтв.
З 1870-х Рєпін почав мандрувати по Європі. І це дуже сильно вплинуло не його стиль. До речі, із 74 року він став членом товариства передвижників на виставках яких і показував свої картини.
Помер Рєпін у 1930 році в селищі, в якому народився.

День народження Іллі Рєпіна: найцікавіше про творчість

"Занадто багато крові". Саме це вигукував іконописець Абрам Балашов, який в 1913 році спробував знищити картину Рєпіна " Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року». І в нього вийшло досить непогано: три порізи, які було дуже складно виправити. Але Рєпін, зі своїм учнем Ігорем Габаром зуміли її реставрувати.

Популярні новини зараз

Солістка Go_А Катя Павленко і Manizha "подружилися" напередодні Євробачення: "Ніякої злоби один до одного"

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Рєпін знав рахунок грошам. Незважаючи на те, що він був неймовірно багатим, він все одно намагався економити і не витрачати гроші куди попало. Наприклад, коли його дочці потрібен був масаж, він запропонував їй викликати лікаря 1 раз, запам'ятати рухи і потім повторювати самостійно.

Портрет від Маяковського. Так, саме так. У свій час Рєпін сказав, що хотів би намалювати портрет такої людини, як Маяковський, на що той відповів взаємністю.
Маяковський майже відразу ж намалював кілька карикатур, одна з яких, дуже сильно сподобалася Іллі Рєпіну.

Нагадаємо, що день народження Іллі Рєпіна відзначається 5 серпня.