День міста-це особливе свято для всіх його жителів. Традиційно в цей день гуляють всі. А особливо в такому веселому місті, як Одеса. Зазвичай, це один із самих масових і гучних свят у році. В цей день проходять різноманітні заходи, концерти, розважальні програми, звернення політиків. І все це чекає на жителів Одеси вже 2 вересня.

День Одеси: історія

Місто було засноване відносно недавно, а саме в 1794 році. Так що назвати його старовинними при всьому бажанні не вийде. Але, незважаючи на це, Одеса стала вже дуже відомою, відвідуваною. Варто розповісти, що деякі одесити святкують вже 602 день народження свого міста. А потім все що раніше було поселення Хаджибей, яке в подальшому було перейменовано в Одесу, згадувалося ще 1415 році.

Історія міста абсолютно не схожа на історію інших міст України. ОДдеса будувалася і проектувалася французами. Їх завданням було зробити один з найбільших культурних центрів у Російській імперії, і найбільшим морським портом на Чорному морі. І у них все вийшло на славу. Вже в першій половині 19 століття Одеса стала майже найважливішим містом Московської імперії, звичайно після Москви і Петербурга.

Але в 1917 році Одеса стала частиною України і з цього моменту нічого не змінювалося. За ці 100 років місто перетворилося і стало одним з найкрасивіших в Україні. Завдяки таким пам'яткам як Потьомкінські сходи (якы мають аж192 ступені), головна вулиця міста Дерибасівська, Одеса включено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Популярні новини зараз

Українець прославився у всьому світі завдяки ажурним яйцям: "Волинський Фаберже"

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

День Одеси 2017: як святкувати

Традиційно день міста для кожного одесита – це особливе свято. В цьому році, як і у всіх попередніх, буде маса різних розважальних заходів та концертів, які сподобаються кожному жителю і гостю Одеси. Гуляння триватимуть кілька днів на початку вересня (сам свято буде 2 вересня). Гостей столиці зустріне прекрасна атмосфера міста, безліч самих різних пам'яток і, головне, - прекрасний настрій і можливість повеселитися.