22 червня – це день початку Великої Вітчизняної війни. Україна стала епіцентром бойових дій. Тому, ще в 2000 році, за Указом президента країни, було засноване свято, покликане шанувати і не забувати про всіх, хто загинув або пройшов Велику Вітчизняну війну. І називається воно День Пам'яті і Скорботи. В Україні у 2017 році це буде вже 17-те за рахунком. Традиційно, в цей день проводиться величезна кількість пам'ятних заходів.

День Пам'яті і Скорботи в Україні 2017: історія

Велика Вітчизняна війна є складовою частиною Другої Світової, почалися вони з різницею в два роки, але завдяки героїчним діям Радянської армії, закінчилися в один день. З самого ранку, 22 червня 1941 року, фашистська Німеччина, без жодного попередження, почала наступ на СРСР. Відразу ж у цей день постраждало безліч міст, були знищені стратегічно важливі об'єкти: аеродроми, залізничні шляхи, військові і морські бази. На боці фашистської Німеччини билися Румунія, Італія, Словаччина, Угорщина і Норвегія. І тривали бойові дії цілих чотири роки, аж до вдалого захисту Сталінграда. Після цього почалося звільнення територій Радянського Союзу, включаючи Україну. А після вже й усієї Європи. Так, 8 травня 1945 року Німеччина підписала акт про капітуляцію. І цей день відзначається у всьому світі як День закінчення Другої світової війни.
За ці чотири роки війни в Радянському Союзі загинуло понад 26 мільйонів людей, і кожен п'ятий житель України. Такі величезні втрати були виправдані беззаперечною перемогою. Було зруйновано понад 1500 міст та 70 тис. сіл, багато з яких так і не відбудували.

День Пам'яті і Скорботи в Україні 2017: традиції

Саме свято було засноване в 2000 році, за Указом президента України. Його не просто так назвали День Пам'яті і Скорботи. Адже в цей день віддають честь, згадують людей, які загинули або пройшли Велику Вітчизняну війну.
В 2015 році, в рамках декомунізації, поняття Великої Вітчизняної війни було викреслено з історії України. Завдяки цьому звичний нам День Перемоги перетворився на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Але День Пам'яті і Скорботи в Україні ніхто не скасовував, тому традиційно проводитимуться урочистості, хвилини мовчання та інші пам'ятні події.

Популярні новини зараз

Скандальну Галину Третьякову за хамство можуть позбавити депутатського мандату

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще