День Міста у Полтаві святкується 23 вересня, це дата визволення від німецьких окупантів. В цьому році буде вже 899 день народження Полтави. Ще зовсім трохи до круглої дати. Зараз Полтава займає одне з перших місць в Україні по добробуту населення.

День Полтави: історія

Перша згадка про місто була в 1174 році в «Повісті минулих літ». Саме від цієї дати прийнято відраховувати вік Полтави. Але місто насправді виникло значно раніше. Археологічні розкопки показали, що в місті люди жили з 9 століття.За останній час на головних площах міста були виявлені частини міських споруд: будинів, вулиць, господарських приміщень. І з цього моменту офіційно вважається, що місто виникло ще у 899 році, а в 1999 році Полтава святкувала своє 1100-річчя. Але більшість жителів міста дотримуються іншої дати.

У 1709 році, тут відбулася повторна для нашої історії Полтавська битва. Російські війська, в які входили українські козаки, очолювані Семеном Палієм, здобули перемогу проти Шведського війська, до якого приєднався гетьман Мазепа. І хто знає, як повернулася історія, будь результат битви іншим.

Назва міста «Лтава» історики пов'язують із давньоруською традицією найменування поселень за ім'ям найближчої водної артерії – струмка Лтава, Олтава – правої притоки Ворскли.

Популярні новини зараз

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Московські попи втекли з похорону українського захисника: "Героям Слава!"

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

Показати ще

Зараз у Полтаві дуже добре розвинене машинобудування, виробництво музичних інструментів, харчова промисловість. Живе там приблизно 300 тисяч осіб.

День Полтави 2017: заходи

Кожен день міста у Полтаві святкується досить голосно і масово. Влада міста готує святкові концерти, заходи та урочисті промови на честь цього свята. Всі головні святкування, швидше за все, будуть проходитися біля головних пам'яток міста.

Серед цікавих місць Полтави можна виділити такі: Полтавський краєзнавчий музей, музей Історії полтавської битви, Художній музей.

У 2006 році в місті відкрили пам'ятник, який символізує достаток, благополуччя. Називається він «пам'ятник Полтавській галушці». Виглядає він як велика глибока тарілка, наплоенная галушками, яких, до речі, 12.