День PR-спеціаліста в Україні вперше святкували в 2004 році. З того часу це свято відзначається на території нашої країни щорічно 28 липня. До речі, День PR-спеціаліста в Україні приурочений до відкриття першого PR –агентства – "Українська ліга зі зв'язків із громадськістю". Але, при цьому, офіційно сама професія з'явилася лише через рік, в 2005, коли її внесли до Державного класифікатора.

День PR-спеціаліста 2017: історія свята

Якщо говорити про історію свята, то не можна не згадати Папу Римського Урбана Другого. Саме його називають "першим піарщиком". А все завдяки його закликам здійснити Хрестовий похід. Клермонтский собор, який був у 1095 році, можна назвати першою прес-конференцією. В цьому випадку навіть існувало певне просування. Логотипом служили всім відомі червоні хрести, а так само був придуманий слоган, який використовують вже не перше століття: "Так хоче Бог". Надалі ця фраза стала девізом всіх Хрестових походів.


А воїнів заманювали не тільки бажаннями Бога, а й прекрасними соціальними бонусами. Також розповідей про те, що на Святих Землях течуть ріки з молока і меду, було чимало.
А вже сучасний PR з'явився в 1906 році, завдяки журналісту Айві Ледбеттер Лі, який, до речі написав і перший PR прес-реліз. Пізніше він став ще відомішим завдяки роботі з Джоном Рокфеллером.

І, важливо, що Міжнародний день PR - спеціаліста відзначається в річницю написання першого PR прес-релізу, - 28 жовтня.

День PR-спеціаліста 2017: традиції свята

Традиційно, в це свято, проходить досить багато самих різних урочистостей. Зазвичай, вони не дуже масштабні, і обмежуються невеликими корпоративними вечірками. Але в них беруть участь всі, хто хоч якось пов'язаний з "піаром". Так само, в день PR-спеціаліста , дуже часто проходить вручення нагород та інші, найрізноманітніші заохочення працівників цієї сфери.
Нагадаємо, що День PR-фахівця в Україні щорічно святкується 28 липня.

Популярні новини зараз

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Ведуча прославилася на весь iнтернет після курйозу в прямому ефірі: прогноз погоди ще ніколи не був таким смішним

Стосунки з "Холостяком" Мельником і зізнання за сценарієм: Юлія "Зайка" розкрила шанувальникам правду

Юлiя Саніна з "The Hardkiss" звернулася до Кароль після перемоги: "Тіно, я дивлюся твої..."

Показати ще