У День Прапора України прийнято вшановувати головний символ нашої держави. Але трапляються випадки, коли із національною символікою поводяться так, що просто в голові не вкладається.

Нещодавно у Facebook розповсюдили кадр, відзнятий в районі станції метро "Святошин", у Києві. На ньому видно, як український прапор, невеликих розмірів, валяється в середині смітника.

Поруч із порожніми пляшками з-під пива. Хто дозволив собі таку зневагу, невідомо. Але навряд чи ця людина відчуває хоч трішки сорому за свій вчинок.

День Прапора України

День Прапора України почали відзначати з 2004 році, одразу після підписання відповідного указу колишнім президентом Леонідом Кучмою. Цікаво, що першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі, офіційне визнання синьо-жовтого прапора 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.

Популярні новини зараз

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Нахабний домушник "мітить" квартири киян: "Зло не дрімає"

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Показати ще

23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Цей прапор досі, як реліквія, зберігається під склом у музеї ВРУ.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон про Державний прапор України, яким національний прапор затверджувався в якості державного. Згідно з популярною інтерпретацією, жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій — небо над ними. Досі тривають суперечки про те, який колір прапора повинен бути вгорі - жовтий або блакитний. Деякі історики говорять про те, що спочатку використовувався жовто-блакитний прапор, проте інші вважають що в часи УНР використовувалися обидва варіанти.

23 серпня 2018 року пройде церемонія урочистого підняття Державного Прапора України біля будівлі Київської міської ради та в районах Києва. Також в цей день відбудеться урочисте вручення паспортів громадянина України юнакам та дівчатам, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті, мистецтві.

Дивіться: Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України

Нагадаємо, київські каштани привітали українців з Днем Незалежності.

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено повний список цікавих заходів на День Прапора України 23 серпня в Києві, Львові та Харкові.

Також Знай.ua писав, опубліковано найкращі привітання з Днем Прапора України.