Щороку, 28 липня, в Україні святкується День Володимира. Це свято приурочено до Дня Хрещення Русі, яке відбулося у 988 році. Ця подія стала можливою саме завдяки князю Володимиру. Тому його і називають рівноапостольним, а народ назвав його Володимиром Червоне Сонечко. І в день рівноапостольного князя Володимира, ми б хотіли розповісти вам найцікавіше про свято.

День рівноапостольного князя Володимира 2017: історія свята

Батьком Володимира був князь Святослав, який незадовго до своєї смерті розділив землі Київської Русі між своїми синами. Згодом почалися міжусобиці, в результаті яких, саме Володимир став князем усіх земель Руських. Після цього, у 987 році він здійснив вдалий похід на ятвягів. І погрожуючи захопленням Візантійської імперії і Константинополя, він зажадав в жони царівну Анну. Відмовити йому не могли, але поставили одну умову: Володимир повинен прийняти хрещення. До речі, до весілля, за переказами, він раптово осліп. Царівна Анна, сказала, що потрібно терміново хреститися, щоб вилікуватися. І це допомогло. Побачивши це, багато воїнів Володимира наслідували його приклад.
На честь весілля, Володимир повернув Візантії Херсонес і спорудив там храм Іоанна Предтечі та Хрестителя Господнього.
Після цього, князь Володимир, зі своєю дружиною повернулися до Русі, та відразу ж охрестили 12 синів. Він приїхав з величезною кількістю священних книг, апостолів, священиків і ікон. Все це він поширював по Русі, і майже в примусовому порядку почав викорінювати язичництво на території своєї держави. Так і з'явилося християнство на Русі. Завдяки цьому Володимир став рівноапостольним, і з'явивилося церковне свято на його честь – День рівноапостольного Володимира.

День рівноапостольного князя Володимира 2017: традиції свята

Це свято широко поширене по всій Україні. Традиційно, в День Володимира, в церквах проходять святкові богослужіння, де згадують князя і дякують його. Варто нагадати, що сам Володимир звів величезну кількість церков по всій Київській Русі, і в них особливо урочисто проходять богослужіння.

Популярні новини зараз

Погіршення після поліпшення - доктор Комаровський пояснив, що робити: "Мозок стерилізують"

Арсен Мірзоян показав свою "подружку", і це не Тоня Матвієнко

Володимир Зеленський звернувся до воїнів ЗСУ, особисто прибувши на Донбас: "Кожного"

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Показати ще