День Шахтаря в Україні з'явився ще в 1993 році, завдяки Указу Президента України. Це професійне свято всіх, хто пов'язаний з вугільною промисловістю. Він відзначається в останню неділю серпня, і в 2017 році це буде 27 число. У День Шахтаря урочисто вітають всіх, хто пов'язаний з цим святом.

День Шахтаря в Україні 2017: історія свята

Ще в 1935 році, в шахтах з'явився Стаханівський рух, завдяки якому продуктивність видобутку вугілля різко підвищилася. І дата свята з'явилася завдяки його рекорду, коли з допомогою його руху було за добу видобуто 102 тонни, при нормі 7 тонн. З того часу видобуток вугілля в Україні почала розвиватися семимильними кроками. З'являлися все нові й нові шахти, а кількість людей, які там працювали, збільшувалося дуже швидко.
Варто сказати, що майже всі шахти України дуже небезпечні. Це обумовлено не тільки складними гірничо-геологічним положенням, а і їх віком. Майже всім їм більше 100 років, а закрити з них вдалося лише третину.
Вважається, що подібних гірничо-геологічних умов, як у шахтах України, немає більше ніде у світі.
Дуже багато шахт України вважаються небезпечними через викиди метану і вугільного пилу. А найстрашнішою прийнято вважати шахту імені Засядька. За всю її історію там загинула величезна кількість людей через вибухи метану.
Все це говорить про величезну небезпеку роботи шахтарів. Для цього потрібна не тільки сміливість, але й справжня мужність. Тому професія шахтаря настільки важлива. І, на честь працівників цієї галузі, і створили День Шахтаря в Україні.

День Шахтаря в Україні 2017: традиції свята

В цей день всі працівники вугільної сфери будуть приймати безліч привітань від родичів і влади. Будуть проводитися різні заходи, як урочисті, так і згадувати трагічні наслідки завалів і вибухів на шахтах. У День Шахтаря хочеться тільки привітати людей, які працюють на шахтах і побажати їм мужності і сил.
Так само, в Україні є кілька шахтарських міст, які святкують свій день міста одночасно з Днем Шахтаря. Це Стаханов і Шахтарськ.

Популярні новини зараз

Донька загиблого у ДТП з 16-річним мажорам звернулася до українців: "Батько в морзі, а він відчуває свою безкарність"

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Євген Кошовий з дружиною оселилися в дивному місці замість будинку: "Живемо в..."

Показати ще