День шахтаря – це професійне свято всіх, хто працює під землею. Ця професія дуже небезпечна, тому не дивно, що є таке свято як День шахтаря України. Він був офіційно визнаний ще у 1993 році, і з того часу, традиційно відзначається в останню неділю серпня. І в 2017 році День шахтаря святкуватимуть 27 серпня. І в честь цього свята, ми вирішили розповісти вам найцікавіше про цю непросту професію.

Як відзначають День шахтаря в Україні

Це дуже урочистий свято, а для деяких міст, які практично стоять на шахтах – воно особливе. У так званих "ЛНР" і "ДНР" окупанти теж готують святкові заходи. Наприклад, в минулому році, туди приїхало досить багато російських зірок, які розважали народ. Варто припустити, що в цьому буде те ж саме.
У Києві ж Дня шахтаря буде проходити досить цікаво. Поки що, програми заходів немає, але варто припустити, що вона не буде сильно відрізнятися від торішньої. У 2016 році в День шахтаря України, в Києві під аркою Дружби Народів пройшла акція "Донбас – це Україна!"
Так само, було досить багато патріотичних концертів, де виступали українські гурти.

Скільки ж отримують шахтарі за свою працю

Ми вже говорили, що це дуже небезпечна професія, яка вимагає не малих сил, мужності і хоробрості. Тому і зарплати мають бути відповідними. Але, на жаль, справи з цим у нас йдуть не так, як хотілося б. Наприклад, в 2013 році шахтарі України отримували приблизно 5.5 тисяч грн.
Сама ж тарифна ставка становила в січні 2014 р. становила 30,02 грн за годину роботи, з червня 2014 року – 31,89 грн., з березня 2016 – 36,05 грн.
І якщо підрахувати, то український шахтар за годину своєї роботи отримує 1,4 доларів. У той час як американський – 21 долар, а австралійський – 27.

Популярні новини зараз

Володимир Остапчук з каблучкою з'явився на "Холостяку": "Продовжу відносини з тією, хто..."

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

Нагадаємо, що День шахтаря України щороку відзначається в останню неділю серпня. І в 2017 році це буде 27 число.