День судового експерта України традиційно святкується 4 липня. Це свято зовсім молоде, з'явилося лише в 2009 році. Тоді, указ про заснування цього свята підписав Президент України. В самому документі було сказано: "Враховуючи значення судово-експертної діяльності в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина, а також на підтримку громадянської ініціативи постановляю: Встановити в Україні професійне свято — День судового експерта, який святкувати щорічно 4 липня".
Це показує, наскільки ця професія важлива не тільки для нашої країни, але і для всього світу.

День судового експерта України 2017: історія свята

День судового експерта України - зовсім молоде свято, що з'явивилося всього 8 років тому. Ініціатива його створення належить Координаційній раді з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, яка виступила з ініціативою перед Президентом України. Завдяки цьому, Віктор Ющенко підписав Указ № 424/2009, про "Проголошення Дня судового експерта України", який святкуватиметься щорічно 4 липня.

Перша установа судової експертизи в Україні з'явилася ще в далекому 1913 році, з того часу, робота всіх її співробітників надзвичайно важлива. Саме судові експерти грають дуже важливу, а іноді і ключову роль в судочинстві, адже докази, які вони підносять, завжди дуже значні. Тому можна сказати, що День судового експерта України – це данина, і спосіб показати повагу до всіх судових експертів України.

День судового експерта України 2017: традиції свята

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

"Танці з зірками" залишили одразу дві пари, Джамала і Стас Горуна залишилися за бортом - "Melovin наступний"

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

На даний момент в Україні всього 6 тисяч судових експертів, і майже півтори тисячі державних. В День судового експерта України вони отримують привітання, нагороджуються найкращі. Майже щороку проводяться різні заходи: лекції та наукові конференції, на яких обговорюють найважливіші питання судової експертизи. Нагадаємо, що День судового експерта України щорічно святкується 4 липня.