"Свята Варвара ніч увірвала, а дня доточила", - так споконвіку в Україні говорили про цей день. Щорічно 17 грудня релігійний світ відзначає велике свято, і про великомученицю згадують виключно як захисницю жінок та військових.

Тому якщо хтось із вашої родини перебуває на фронті, помолитися їй саме час.

Безліч заборон та прикмет з'явилися за роки існування цієї визначної дати. Наприклад, прийнято обов'язково освячувати воду та служити панахиди за померлими, пити з ополонки, і бути охайно одягненими.

Популярні новини зараз
16 000 гривень зарахують на карту впродовж 4 місяців: частина українців можуть оформити грошову допомогу Знайомся, це "чужа платіжка": що буде, якщо не виконати важливе правило Їхав на похорон, але не думав, що на свій: у "дикій" аварії помер легендарний футболіст Стільки грошей викинули даремно: які дрова категорично не можна використовувати для опалення
Показати ще

Варили також спеціальну ритуальну кашу у котлі, на застиглій скоринці намолювали благополуччя в родині і хороший врожай на наступний рік. Категорично не дозволено в день Великомучениці Варвари прати, білити і місити глину.

Сьогодні також слід чекати "повороту на весну" та уважно слідкувати за зміною погодних умов: густий іній завжди віщував майбутній урожай на фрукти: "якщо в грудні на Варвари болото, то буде зима красна, як золото".

Дивіться: Православні та греко-католики відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари

Як повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні в Україні та світі відзначають День Варвари.