День Ужгорода жителі свого міста традиційно святкують в останню суботу вересня, у 2017 – 30 вересня. В цьому році буде вже 1145-річчя Ужгорода. Місто знаходиться на кордоні зі Словенією, як раз у пагорбів, які переходять в Карпатські гори. Ці самі пагорби всю історію захищали місто від різних ворогів і природних катаклізмів.

День Ужгорода: історія

Будівництво Ужгорода розпочалося зі зведення замку. На вулканічній горі було закладено перший камінь у фундамент одного з найстаріших замків України. З цього дня і прийнято відліковувати історію Ужгорода. До речі, так місто почало називатися відносно недавно. З часу своєї першої згадки, і аж до кінця Другої світової війни його називали Унгваром.

Основною теорією назви міста є те, що воно походить він назви найближчої річки Унг.

За свою історію Ужгород багато пережив, його кілька разів руйнували і відновлювали, він був частиною різних країн, і брав участь у багатьох битвах.

Популярні новини зараз

Міла Кузнєцова з 15-м розміром зважилася показати себе справжню: "Весна..."

Григорій Чапкіс підрахував статки молодшої на 50 років дружини: "Багатша за мене!"

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

З 1538 року Ужгород, а тоді ще Унгвар, стає частиною Трансільванського князівства. Так, того самого, звідки і пішло стільки легенд про графа Дракулу. Через кілька років він його зайняли австрійські війська. Потім місто належало Чехословацькій республіці та Угорщині. Так було аж до кінця Другої світової війни, після цього він став частиною України.

Зараз головною визначною пам'яткою Ужгорода вважається древній замок, навколо якого ходить безліч легенд і оповідань. Але, крім цього, там зараз розташований Закарпатський краєзнавчий музей. Ця Фортеця, як і всю історію, вважається центром міста.

День Ужгорода 2017: заходи

Нагадаємо, що День Ужгорода святкується в останні вихідні вересня. Так що 30 числа будуть грандіозні святкування. Так як місто знаходиться на кордоні зі Словенією, там живе величезна кількість народів. Тому День Міста – прекрасна можливість познайомитися з їх культурою. Крім цього, як завжди, там буде величезна кількість заходів і концертів. Так що всі жителі міста будуть веселитися й святкувати День Ужгорода.