День весняного рівнодення вважається астрономічним початком тепла і припадає щорічно на 20 березня. Сьогодні світлий час доби збільшується, а ніч навпаки – скорочується.

Вчені називають це унікальним природним явищем, пов'язаним із зміною процесів руху Сонця та Землі. Взагалі проміжок між весняним та осіннім рівноденням налічує близько 365 сонячних діб. Для наших предків він теж багато значив і навіть був наділений містичним сенсом: через боротьбу світла та темряви. Важливо слідкувати за своїми емоціями і за потреби правильно ними скористатися.

Що потрібно зробити?

По-перше, обов'язково прибратися вдома, ретельно звільнити улюблене гніздечко від зайвого мотлоху – старого одягу, посуду, косметики. Викидайте без жалю, звільнивши простір для символічного нового життя. А краще – віддайте все нужденним, і справу добру зробите, і плюс до карми матимете.

По-друге, 20 березня потрібно зайнятися планами на майбутнє, якщо раніше на це не вистачало часу, зробіть виняток. Напишіть на папері, але чітко, до дрібниць: вкажіть, яку хочете втілити мрію найближчим часом.

Описувати треба у позитивній формі, без жодного сумніву у власних силах, а потім подумки програти в голові сценарій так, ніби це вже сталося. Такий своєрідний "ритуал" допомагає звільнитися від негативу.

Не забудьте прийняти гарячий душ, сьогодні вода наділена цілющими властивостями і здатна повертати молодість шкірі та оновлювати волосся.

Основні заборони та прикмети

Категорично не можна злитися, контролюйте погані думки і викидайте їх подалі. В цей день не можна з'ясовувати стосунки, починати конфлікти, адже це може повністю зруйнувати відносин. Емоції гніву і агресія призведе до появи енергії руйнування в життя, тому їх слід уникати, не треба сумувати – а то ще весь наступний рік будете нещасними.

Чимало було в українців і прикмет на весняне рівнодення, ось найпопулярніші з них стосуються погоди:

Яка погода на рівнодення – така і все наступні сорок днів буде: якщо 20 березня тепло, то нічних заморозків більше не буде. А якщо погода похмура і прохолодна, то протягом наступних сорока днів щоночі слід очікувати заморозків. Причому, не важливо, яка погода буде в цей час вдень, вночі все одно буде холодно. Якщо в день весняного рівнодення – тепло, то заморозків вже більше не буде.

Дивіться: Про езотерику в день весняного рівнодення

Як повідомляв портал "Знай.ua", чотири роки тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя. Традиційно його відзначають саме 20 березня.