Традиційно жителі міста відзначають День Запоріжжя в першу суботу жовтня. У 2017 році це буде 7 число. І за різними версіями місто святкуватиме або 247, або 1064 свій День народження. Зараз Запоріжжя одне з найбільших міст України, і в теж час одне з найбільш «промислових».

День Запоріжжя: історія

Заснуванням міста майже завжди вважався 1770 рік, коли почали зводити Олександрівську церква. Але, в 2014 році влада міста постановила, що відтепер День Запоріжжя буде відраховуватися з першої письмової згадки про місто, а це було ще 952 році. Про місто говорилося в трактаті Візантійського імператора Костянтина VII.

У 18 столітті місто називалося Олександрівськом, тоді воно входило до складу Російської імперії. Тоді тут і почали будувати однойменну фортецю, яка з часом переросла у повітове місто однієї з російських губерній.

Згодом місто стало дуже важливим транспортним і торгівельним вузлом. Пов'язано це було з будівництвом залізниці з Росії в Крим, яка проходила саме через Запоріжжя. Завдяки цьому там і почала розвиватися промисловість.

Популярні новини зараз

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Донька Тоні Матвієнко пішла стопами мами: за це її покохав Мірзоян

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Показати ще

Перейменували місто в звичну для нас назву тільки в 1921 році. І тільки через майже 20 років, воно стало обласним центром.

Найголовнішою спорудою в місті можна вважати Днепровкою гідроелектростанцію, завдяки якій місто почало ще швидше рости і розвиватися. Там з'явився Запорізький автомобільний завод, який працює все ще.

Так само, в місті знаходиться найбільший острів на Дніпрі – Хортиця. Раніше на ньому знаходилася одна з козацьких січей.

День Запоріжжя 2017: заходи

Традиційно День Запоріжжя святкується у першу суботу жовтня. Тому 7 числа 2017 року в цьому місті буде дуже весело. Звичайно, влада не скупляться на розваги, і народу завжди є чим зайнятися. Традиційно проходить досить багато ярмарків, одна з яких Покровська – одна з найвідоміших в Україні. До речі, цікавий факт, в 2008 році, під час святкування Дня Запоріжжя був випечений торт у вигляді однієї з головних вулиць міста – проспекту імені Леніна. І цей торт важив аж 250 кілограм.