Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала чергові міфи.

На цей раз в.о. Міністра охорони здоров'я розказала деякі з популярних міфів щодо психічного здоров'я.
Як зазначила Супрун на своїй сторінці в Facebook, саме психічне здоров'я дозволяє людям реалізувати свій потенціал, досягати своїх цілей, справлятися з щоденними стресами, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в своє співтовариство.


"Міф 1. Люди, які мають психічні розлади, є "психами","неадекватами", вони небезпечні, їх потрібно ізолювати від суспільства".
Реальність 1: Поняття "психічний розлад" містить широкий діапазон порушень і в більшості випадків поведінка людей, які мають психічні розлади, мало чим відрізняються. Вони намагаються вести нормальний спосіб життя, працювати, займатися улюбленими справами, але вони дуже страждають від незвичних відчуттів, думок або емоцій, не дозволяє їм повноцінно функціонувати, а стигма, яка оточує тему психічних порушень, стає перешкодою зверненням за допомогою ", - пояснила вона .
За словами Супрун, для того, щоб люди, які мають ці проблеми, отримували необхідну допомогу, такі послуги повинні надаватися починаючи з первинної ланки.
"Міф 2. Психічні розлади не виникають у дітей і підлітків. Всі ознаки, які можуть бути у них - це лише" особливості віку, вони їх переростуть".
Реальність 2: Щонайменше одна дитина з п'яти має періодичні проблеми з психічним здоров'ям. 70-75% психічних розладів починаються в дитячому або підлітковому віці - депресія, тривожні розлади, розлади харчової поведінки тощо ", - розвінчала чергова помилка Супрун.

Третім міфом є ​​те, що депресія - це ознака ліні, поганого характеру і небажання щось робити.

Реальність 3: Численні дослідження показують, що депресія не має нічого спільного з лінню або слабкістю характеру. Це стан, яке зумовлене порушенням хімічних процесів в мозку і змінами в його функціонуванні. Психотерапія або медикаментозне лікування, а найкраще поєднання обох видів допомоги, сприяють одужанню ", - розповідає в.о. міністра.
Те, що залежність (алкогольна, наркотична) - це вибір людини, його спосіб життя, який свідчить про відсутність сили волі, - теж є неправдою.
"Залежність або аддикция - це складний феномен, який охоплює багато чинників, серед яких генетичні передумови, особливості середовища чи соціального оточення, в якому росте і проживає людина, навички справлятися зі стресами, а також наявність інших психічних розладів, наприклад, депресії. Подолання залежностей вимагає комплексних втручань і багатопрофільної допомоги ", - пише Супрун.
"Міф 5. Всі люди, які хворіють на психічні розлади, є агресивними і небезпечними"
Реальність 5: Дуже мало людей, які мають психічні розлади здійснюють насильницькі правопорушення, в порівнянні з особами, які не мають психічних розладів. Найчастіше люди з психічними розладами є жертвами злочинів або насильницької поведінки. Найчастіше це спостерігається в закритих установах - психіатричні лікарні, будинках-інтернатах ", - сказано в повідомленні.
Твердження, що людям з психічними розладами ніколи не стане краще, їх неможливо вилікувати також є хибним, стверджує Супрун.
"У наш час лікування психічних розладів є набагато кращим в порівнянні з попередніми десятиліттями. Дослідники і фахівці постійно розробляють нові методи і можливості лікування. Широкий спектр психофармакологічних препаратів, методів психотерапевтичних втручань, організації служб допомоги та послуг значно розширюють можливості одужання", - резюмувала вона .

Популярні новини зараз

Франківськ знову "почервоніє", Марцінків назвав дату: "Закриємо все!"

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Показати ще

Травень - місяць інформування про психічне здоров’я. Дуже часто можна почути твердження, що насправді ніхто не знає, що...

Posted by Уляна Супрун on Monday, 21 May 2018
Як повідомляв портал "Знай.ua", Уляна Супрун розвінчала міф про остеохондроз і дала пораду людям, які страждають від болю в спині.