Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала міф про остеохондроз і дала пораду людям, які страждають від болю в спині.

Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.

Як розповідає в. о. Міністра, остеохондроз насправді рідкісне захворювання, пов'язане з порушенням розвитку кісток, а біль в спині краще лікувати вправами. В Україні ж діагноз остеохондроз - великий комерційний міф сучасності.

Остеохондроз - діагноз, з яким ви можете лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом...

Posted by Уляна Супрун on Thursday, 3 May 2018
"Остеохондроз - діагноз, з яким ви можете лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом з дисбактеріозом і вегето-судинною дистонією (ВСД) і є великим комерційним міфом сучасності. Пояснюємо, що таке остеохондроз насправді. У міжнародній класифікації хвороб остеохондроз існує, проте його специфіка істотно відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні. Це група рідкісних захворювань, пов'язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан. Як приклади можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана", - написала Супрун.

Популярні новини зараз
Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене" Ведуча Василіса Фролова поділилася своїм чотиримісячним болем: "Відрізало і заніміло" Головне за ніч, 25 червня: Галкіна побили, Полякова зганьбилася, окупант похвалився награбованим, а Сасанчин отримав ляпаса На Максима Галкіна напали під час виступу через жарти про росію: артист показав обличчя в гематомах
Показати ще

"В Україні ж, відвідуючи лікаря, який не користується міжнародними протоколами, на скарги про біль в спині пацієнт може почути, що у нього остеохондроз", - зазначила вона.
"Як результат, для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболюючі препарати та інші дорогі методи, які в цілому досить сильно б'ють по кишені пацієнтів", - додала Супрун.

"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) біль в спині - одна з найбільш поширених причин звернення пацієнтів за медичною допомогою. Коли пацієнт в західних країнах звертається з такими скаргами, лікарі використовують симптоматичний діагноз -" back pain "(просто біль в спині), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболюючі препарати", - написала Супрун.

"Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про відповідні симптоми, прикладом яких є порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції тазових органів, поява болю вночі. Зазвичай ці симптоми виникають при наявності серйозної патології хребта, проте виявляють їх не більше ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть виникати також і при захворюваннях внутрішніх органів і не мати відношення до хребта (як захворювання підшлункової залози, нирок, органів таза)", - розповіла в. о. міністра.

Супрун також розповіла, що робити, якщо болить спина: - Залишатися рухомим, наскільки це можливо, і намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан. - Виконувати прості вправи для спини. - Приймати протизапальні знеболюючі засоби (після консультації з лікарем). Помилковою є думка, що сильний біль вимагає агресивного знеболювання. Краще починати зі звичайного знеболюючого препарату. За результатами досліджень, сильні знеболюючі, які, наприклад, містять опіоїди, не забезпечують більш ефективного полегшення болю і мають більший потенціал для заподіяння шкоди організму. - Якщо біль не зникає протягом місяця, заважає виконувати щоденну діяльність та з часом погіршується, - лікар призначить додаткове лікування.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Уляна Супрун поділилася інформацією та посиланнями на результати досліджень про шкоду гіподинамії. Сидячий спосіб життя — вірус сучасного суспільства. По своїй шкідливості його можна порівняти з курінням.

Тривале сидіння і відсутність активності підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу і навіть деяких видів раку.